česky english Vítejte, dnes je sobota 21. květen 2022

TPS7A78: lineárně, chytře a ve stylu AC/DC

19.04. 2019 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Svou nabídku více než pěti stovek lineárních stabilizátorů společnost Texas Instruments v březnu rozšířila o důmyslně řešený „AC/DC low-dropout (LDO) linear voltage regulator“, první svého druhu.

S dosahovanou účinností 75 procent a dvojnásobnou hustotou výkonu tak 120mA obvody TPS7A78 dosahují nejlepší možné rovnováhy mezi efektivním provozem a hladinou rušení, zatímco dále snižují výsledné rozměry zdroje napájení. Označení lineární, umocněné číslicí „78“, může být ale částečně zavádějící, protože struktura s vlastním aktivně řešeným můstkem za účelem vyloučení diskrétních součástek, zejména pak vnějších indukčností, transformátorů apod., dále využívá architektury postavené na spínaných kapacitách.

Vstupní střídavé napájení zdroje bez galvanického oddělení se pohybuje mezi 70 až 270 Vac (45 – 65 Hz), zatímco na výstupu obdržíme 1,25 až 5 V. Tolerace 3 % je počítáná s ohledem na změny vstupu, zatížení či teploty. Pouzdro typu TSSOP-14 měří 5 x 6,5 mm a lze jej upotřebit v kouřových detektorech, elektroměrech, domácích spotřebičích, automatizačních systémech atd.

TPS7A78

Více v celé zprávě TI's smart AC/DC linear regulator achieves breakthrough in efficiency and power density.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik