česky english Vítejte, dnes je sobota 21. květen 2022

Spínané regulátory ST vhodné i do kamionu

09.08. 2019 | Aktuální zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Robustnost a flexibilita. Přesně tak by se daly charakterizovat nové, asynchronní snižující spínané regulátory A7987 s nastavitelným proudovým omezením od společnosti STMicroelectronics.

Díky svému širokému vstupnímu napěťovému rozsahu od 4,5 V až do celých 61 V budou vhodně nahrávat potřebám automobilového průmyslu, v kamionech nebo např. autobusech. Bez potíží mohou pracovat z 24V baterie a udržet přitom stabilní výstup navzdory přechodovým jevům provázejícím např. odlehčení zátěže. Ať již tedy potřebujete napájet logické obvody, nebo řešit osvětlení, výstup lze definovat již od 0,8 V až do úrovně vstupu. Proudy přitom uvažujeme do velikosti 3 A.

Proudové omezení je spolu se spínacím kmitočtem až do 1,5 MHz nastavováno vnějšími pull-down rezistory, takže vývojáři mohou na základě optimalizace velikosti indukčnosti na výstupu vytvářet kompaktní napájecí moduly. Pomocí synchronizačního vývodu lze kromě toho nechat společně pracovat až pět takových zdrojů v pouzdrech typu HTSSOP16 a o rozměrech 5x6,4 mm.

A7987

Více v celé zprávě STMicroelectronics’ New Switching Regulator with Wide Voltage Ranges Adds Robustness and Flexibility in Automotive Applications.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik