česky english Vítejte, dnes je středa 27. leden 2021

50MHz OZ TSV792 od ST. Třeba do detektorů

08.01. 2021 | Aktuální zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Při návrhu elektronických systémů a zařízení bude možné nyní využívat operačních zesilovačů TSV792 od společnosti STMicroelectronics, které výrobce představil v prosinci. Duální 5V součástky se vstupy a výstupy typu rail-to-rail vývojářům nabídnou šířku pásma 50 MHz, nízký vstupní napěťový offset, typicky 50 µV a maximálně pak 200 µV, a třeba též související rušení na úrovni 6,5 nV/√Hz @ 10 kHz. Rychlost přeběhu zde dosahuje 30 V/µs.

Obvody TSV792 se proto budou hodit např. pro zpracování signálu z fotodiod v bateriově napájených detektorech kouře. Ušetřenou energii pak bude možné zužitkovat při bezdrátové komunikaci mezi chytrými zařízeními. Operační zesilovače využijí jednoduché napájení od 2,2 V až do 5,5 V, zatímco si na svém výstupu „poradí“ s kapacitami o velikosti až 1 nF (plně specifikováno při kapacitní zátěži 22 pF), což je také vhodně doporučuje coby vstupní zesilovače pro A/D převodníky. Na stránkách DPS Elektronika od A do Z viz též článek CMOS nebo bipolární. Jaký operační zesilovač zvolit?

tsv792

Více informací najdete v celé zprávě STMicroelectronics Boosts High-Speed Signal Conditioning and Current Sensing with 50MHz Precision Operational Amplifier.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik