česky english Vítejte, dnes je pátek 03. prosinec 2021

Nová čidla vlhkosti od TI „stárnou“ jen pomalu

23.07. 2021 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Měření vlhkosti je velice vděčným tématem na které koncem června zareagovali též ve společnosti Texas Instruments. Pochlubili se totiž prvními součástkami nové rodiny snímačů tohoto typu, které dostaly za úkol zprostředkovat výsledky nanejvýš spolehlivě, přesně a z pohledu vlastního proudového odběru také šetrně – to vše při uvážení další možné ochrany snímacího prvku.

Součástky s označením HDC3020 a také HDC3020-Q1, jejichž vývoj v tuto chvíli stále ještě probíhá, vyhlíží i náročné provozní situace, např. v oblasti automobilového průmyslu. Rovněž zde jako první přichází s technologií pro korekci svého driftu způsobeného jak přirozeným stárnutím struktury, tak i mimořádnými okolními podmínkami či kontaktem se znečišťujícími látkami. Základní přesnost obvodů vybavených rozhraním I2C přitom činí ±1,5 % (typ.) a dlouhodobý drift pak 0,21 % RH za rok. Na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme psali též Do tajů vlhkosti zasvětí čidla čtvrté generace.

HDC3020

Více informací najdete v celé zprávě New TI humidity sensors provide the highest reliability and built-in resistance to contaminants and harsh environments.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik