česky english Vítejte, dnes je pátek 03. prosinec 2021

Na gesta řidiče dohlédne MAX25405

24.09. 2021 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Nejrůznější vychytávky, které umí vývojáři do nových vozů zapracovat, nezvyšují pouze komfort posádky, ale z pohledu řidiče mohou přispět k ještě vyšší bezpečnosti. Jinak tomu nebude ani v případě dynamického snímače posunků pracujícího v infračervené oblasti, který v podání společnosti Maxim Integrated nyní na rostoucí vzdálenosti zvládne detekovat ještě více gest.

Optický senzor nové generace, integrovaný obvod MAX25405, nabídne čtvrtinové rozměry a v porovnání s kamerovými systémy využívajícími technologie time-of-flight rovněž i 10x nižší cenu. Hned vedle automobilů se uplatní také v průmyslu či spotřebních záležitostech.

Dvojnásobný rozsah při snímání, oproti předchozím generacím až do 40 cm, může proto vytvořit vhodnou alternativu k hlasovému zadávání povelů. Zkrátka ale nepřijdou ani spolujezdec nebo pasažéři na zadních sedadlech. Stačí si jen vybrat mezi řešením požadujícím tři čipy a mikroprocesor, nebo 20vývodovým pouzdrem obvodu MAX25405 typu QFN o rozměrech 4x4 mm společně se čtyřmi diskrétními LED (více informací).

max25405 (jpg)

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik