česky english Vítejte, dnes je středa 27. říjen 2021

1,5A spínač s volitelným proudovým omezením od Diodes

08.10. 2021 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost Diodes nedávno představila spínač s nastavitelným proudovým omezením, obvod AP22653Q, vhodný do prostředí automobilového průmyslu, kde pomůže zajistit řízenou a také chráněnou trasu pro napájení. Výrobce zde předpokládá trvalé zatěžovací proudy do velikosti až 1,5 A. Z konkrétních aplikací se pak nabízí ochrana USB portů, řídicích jednotek nebo např. řada dalších subsystémů.

Prahové úrovně proudového omezení je možné u obvodů AP22653Q jednoduše definovat kdekoli v rozmezí od 125 mA do 1735 mA a to pomocí vnějších rezistorů se standardními hodnotami. Díky řízeným časům může součástka dále zmírnit vliv přechodových jevů během zapínání a vypínání. Odezva na zkrat v délce pěti mikrosekund pak pomůže předcházet situacím vyžadujícím jinak vypnutí či restart celého systému. Typický odpor v sepnutém stavu 55 mΩ zase dokáže potlačit výkonové ztráty a také úbytky napětí při vyšším proudovém zatížení. Nechybí zde ani ochrana pro případ zpětného průtoku proudu, včetně dalších bezpečnostních prvků.

ap22653q (png)

Více informací najdete v celé zprávě Precision-Adjustable Current Limit Power Switch from Diodes Incorporated Provides High Levels of Protection to Automotive Subsystems.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik