česky english Vítejte, dnes je sobota 27. listopad 2021

Pojistky a ochrany značky ESKA

19.11. 2021 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Pojistky plní důležitou úlohu ve většině elektrických a elektronických zařízení. Jejich primární funkcí bude chránit obvody před přetížením, které by mohlo vést ke vznícení nebo jinému tepelnému poškození. V některých případech chrání před poruchou rovněž obvodové prvky, jako jsou například motory nebo transformátory. Jejich prvořadý účel nicméně spočívá v ochraně zdraví, života a majetku uživatelů. To platí jak pro elektrické instalace v domácnostech nebo na pracovištích, tak i pro vozidla, a stále častěji také v případě mobilních zařízení, jejichž baterie jsou v případě poškození napájeného obvodu nebo článků schopny ve velmi krátkém čase uvolnit obrovské množství energie.

Zároveň je prakticky nemožné otestovat tavnou pojistku, která se „propálí“, a je tedy během zásahu nevratně poškozena. Jedinou zárukou řádného fungování a udržování nominálních hodnot proto bude přesnost provedení a opakovatelnost výrobních procesů. Při výběru pojistek tak pokaždé hraje zásadní roli jak značka, tak i pověst výrobce.

ESKA je německou společností se sídlem a výrobními závody v Kasselu a také více než padesátiletou tradicí. Přestože je dnes jedním z největších specializovaných výrobců pojistek, stále pozorně naslouchá potřebám zákazníků a díky tomu dodává produkty dokonale přizpůsobené potřebám trhu. Působí v oblasti průmyslových strojů, automobilového průmyslu, ale také domácích spotřebičů a spotřební elektroniky.

Nabídka distributora, společnosti TME, zahrnuje celou řadu řešení značky ESKA od průmyslových pojistek, až po subminiaturní, povrchově osazované prvky.

eska (jpg)

Připraveno s využitím materiálů dostupných na stránkách distributora, společnosti TME.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik