česky english Vítejte, dnes je středa 06. červenec 2022

4W shunt rezistory LTR100L

04.02. 2022 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti ROHM představili nové „thick-film“ shunt rezistory LTR100L optimalizované pro průmyslové aplikace a také spotřební využití, kde se často uplatní při detekci proudu v zapojeních, které mají za úkol chránit baterii nebo např. budit motory.

S otázkou rostoucí spolehlivosti a také vysoké účinnosti celého systému se pak bude pojit i vyšší přesnost samotného miniaturního „bočníku“. Vedle důrazu na energetické úspory však musíme v návaznosti na nezbytné ochrany zmínit i neustále rostoucí provozní výkony.

V ROHM svou nabídku proto stále rozšiřují, kupříkladu s řadou shunt rezistorů GMR320 z loňského února, které se pyšní vyšším jmenovitým zatížením až do desíti wattů. Od dubna 2018 pak stejný výrobce nabízí nízkoohmovou řadu LTR50 provozovanou až do 2 W, na kterou nyní navazuje s ještě větší zatížitelností.

Řada LTR100L zde přitom díky změnám na poli materiálů a také kvůli snižování teploty vývodů dosahuje nejvyššího jmenovitého zatížení 4 W a to v provedení „3264“ (3,2 mm × 6,4 mm), resp. 1225 (0,12 inch × 0,25 inch).

Více informací najdete v celé zprávě ROHM’s New Thick Film Shunt Resistors: Featuring Industry-Leading 4W Rated Power.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik