česky english Vítejte, dnes je středa 06. červenec 2022

Rodina tranzistorů SUPERFET V. Efektivně na tři způsoby

11.02. 2022 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Výkonu není nikdy dost, stejně jako výkonových součástek, které jej mají rozumným způsobem nějak zpracovat. Společnost onsemi v této souvislosti nedávno představila novou rodinu 600V tranzistorů MOSFET SUPERFET V®. S jejich přičiněním pak mohou např. zdroje napájení vyhovět požadavkům z hlediska efektivity provozu, jako je 80 PLUS Titanium, a to zejména s přihlédnutím k náročným podmínkám při desetiprocentním zatěžování.

Aby pak mohl výrobce nabídnout prvotřídní vlastnosti pro celou řadu aplikací, včetně jejich topologií, přichází v rámci 600V série SUPERFETů po optimalizaci celkem se třemi skupinami produktů: FAST, Easy Drive a také FRFET® s rychlým zotavením. Součástky zde vynikají spínacími charakteristikami i nižším rušením, což se zvláště u serverů či telekomunikačních systémů příznivě podepisuje pod výsledky z pohledu elektromagnetických interferencí. Spolehlivost systému je dále posílena robustní „body“ diodou nebo rostoucím napětím Vgss.

Více informací najdete v celé zprávě onsemi Launches High-Performance, Low Power-Loss SUPERFET V Family of MOSFETs for Server and Telecom Applications.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik