česky english Vítejte, dnes je středa 17. srpen 2022

Spotřebu spotřebičů snižujte s obvody InnoSwitch™3-TN

18.02. 2022 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Stále větší úspory energie jsou pro spotřebiče napájené ze sítě nekonečným tématem. Na současné požadavky reaguje i společnost Power Integrations, která nedávno představila další obvod s vysokou mírou integrace – InnoSwitch™3-TN coby „off-line CV/CC QR flyback switcher“.

Řešení v kompaktním provedení pouzder typu MinSOP™-16A zahrnuje samozřejmě tranzistor MOSFET na primární straně s průrazným napětím 725 V, zpětnou vazbu s galvanickým oddělením, synchronní usměrnění nebo např. řídicí obvody sekundární strany. Napájecí zdroje řešené s prvky InnoSwitch™3-TN nejsou proto vůbec složité a budou se hodit nejen pro nasazení v domácích elektrospotřebičích, ale také v průmyslových aplikacích, kde na pozici „pomocného“ zdroje dodají až 21 wattů.

Provozní účinnost až 90 % zároveň kontrastuje s tradičním přístupem, kdy snižující regulátory nemusí dosáhnout ani na dvě třetiny této hodnoty. Prvek má k dispozici veškeré zpětnovazební součástky a podpoří jak oddělené, tak i neizolované návrhy, zdroje s jedním, ale i více výstupy.

Více informací najdete v celé zprávě Power Integrations’ New InnoSwitch3-TN ICs Slash Energy Waste in Appliance Power Supplies by 75%. Ilustrace: Business Wire

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik