česky english Vítejte, dnes je středa 08. únor 2023

Kondenzátory Panasonic řady OS-CON

22.07. 2022 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve snaze o miniaturizaci a zlepšení výkonu elektronických zařízení, zejména pak jejich napájecích obvodů, hledají výrobci neustále nové, efektivnější a také kompaktnější elektronické součástky. V této oblasti byla největší komplikací právě miniaturizace kondenzátorů, které plní řadu funkcí prakticky v jakémkoli zapojení. Vzhledem ke své konstrukci a principu činnosti však zároveň patří mezi prvky s vyšší náchylností k poruchám, které zde mohou dokonce zůstat bez povšimnutí.

Jako výrobce průmyslových i spotřebních zařízení a také součástek používaných v jejich obvodech si je společnost Panasonic dobře vědoma požadavků na moderní pasivní prvky a snaží se proto zavádět inovativní řešení. Jedním z nich je i technologie hliníkových polymerových kondenzátorů. Mají totiž řadu výhod, díky kterým se stávají vhodnou alternativou k tradičním elektrolytickým kondenzátorům a, vzhledem ke svým kompaktním rozměrům, třeba i těm keramickým. V nabídce je hledejme pod označením OS-CON.

Jednou z výhod prvků OS-CON se stává i široký rozsah dostupných kapacit. Kondenzátory jsou k dispozici ve variantách od 3,3 μF až do 2 700 μF, které uspokojí potřeby většiny obvodů. Zde je třeba zdůraznit, že prvky pro povrchovou montáž (SMD) má distributor, společnost TME, k dispozici prakticky ve všech těchto kapacitách (3,3 až 1 500 μF). Díky tomu lze konstruovat systémy s vysokými požadavky, aniž by bylo nutné sáhnout po součástkách do vrtaných otvorů. Ty jsou jinak k dispozici s kapacitami od 6,8 μF výše.

Připraveno s využitím materiálů dostupných na stránkách distributora, společnosti TME.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik