česky english Vítejte, dnes je neděle 17. leden 2021

KIWOCLEAN – inovativní a ekologické čištění SMD šablon

Přední německý výrobce chemie pro sítotisk Kissel+Wolf GmbH uvádí na trh inovovaný program KIWOCLEAN EL, širokou škálu čistidel pro SMD šablony a desky PS. Od produktů pro ruční čistění na bázi rozpouštědel přes program čištění rámů od zbytků kondenzátů po vysoce efektivní dvoufázové čističe řady KIWOCLEAN EL 8000. Jako světový výrobce chemikálií pro sítotisk je KIWO velmi dobře známo pro vývoj fotografických chemických látek a také lepidel.

V závislosti na použitých tiskových prostředcích se mohou k čištění použít jak čistidla na bázi vody, tak čisticí prostředky s rozpouštědly.

KIWOCLEAN EL 8150 nebo KIWOCLEAN EL 7700

Použití KIWOCLEAN® EL 8150 nebo KIWOCLEAN® EL 7700 poskytuje maximální účinnost čištění spodních stran šablon v sítotiskových strojích. Výhodami obou produktů jsou efektivní čisticí účinky, optimální smáčivost, účinná prevence, tzv. přemostění, a žádné rušivé pájecí kuličky na montážních nástrojích.

Proč voda?

Kvůli bezpečnosti práce a ochraně životního prostředí jsou čisticí prostředky na bázi vody v dnešní době velmi žádané. Nabízíme jednofázový čistič, tedy výrobek, který zůstává stabilní ve své účinnosti, protože nemusí být smíchán. Dvoufázové přípravky, které se používají v SMD čisticích jednotkách, by neměly být použity pro čištění spodní strany šablon.

KIWOCLEAN EL 8150 je na bázi vody a byl navržen speciálně k čištění spodní strany šablony. Jak již bylo prokázáno, je vhodný pro všechny druhy SMD pájecích past a tavidel. Jednofázovost zajišťuje konstantní kvalitu potisku, nemá bod vzplanutí, není značen jako nebezpečný, je biologicky odbouratelný a projevuje se nízkým zápachem.

Proč rozpouštědla?

I když čističe na bázi vody jsou ve výrobě upřednostňovány, některé prostředky potisku (pájecí pasty / lepidla) vyžadují použití čističů s rozpouštědly. Z hlediska bezpečnosti práce a ochrany proti výbuchu by měly být použity čisticí prostředky s bodem vzplanutí nad 55 °C. Alkoholy s nízkým bodem vzplanutí (například isopropylalkohol – bod vzplanutí 13 °C) musí být při procesu čištění vyměněny.

Takovou alternativou může být KIWOCLEAN EL 7700. Vysoce výkonný čistič na bázi rozpouštědel, vhodný pro všechny druhy pájecích past a netvrzených SMD lepidel. Bod vzplanutí je 62 °C, není označen jako nebezpečný, je biologicky odbouratelný, bez zbytkového sušení.

Oba produkty kombinují efektivní čištění s optimálními smáčecími vlastnostmi, což má za následek čisté spodní strany SMD šablon a účinnou prevenci před vytvářením tzv. mostů a rušivých kuliček pájky na SMD. KIWOCLEAN EL 8150 a EL 7700 byly testovány a schváleny zavedenými výrobci tiskových strojů.

KIWOCLEAN EL 8800 a KIWOCLEAN EL 8900

Čističe šablon na vodní bázi představují vysoký výkon při nízkých nákladech. K čištění SMD šablon na vodní bázi se ukázal být nejlepší koncept čistidla s dvěma aktivními čisticími fázemi. KIWO používá směsi, které nejsou nebezpečné, nabízí nejvyšší pracovní a produktovou bezpečnost, což zjednodušuje skladování, protože eliminuje potřebu pro oddělené skladování nebezpečného materiálu. Kromě mírného zápachu jsou tyto KIWO čističe charakteristické především zkrácenou dobou procesu a dlouhou životností koupele, což vede k nižším celkovým nákladům v procesu čištění šablony. Tyto výrobky jsou vhodné pro použití ve všech běžných automatických mycích jednotkách, v uzavřených rozprašovacích komorových systémech a ultrazvukových čisticích jednotkách.

KIWOCLEAN EL 9100 MC

KIWOCLEAN EL 9100 MC poskytuje extrémně efektivní čištění pájecích linek ve spreji. Jedná se o alkalický prostředek na vodní bázi pro ruční čištění reflow pecí, nečistot po pájení vlnou, kondenzátů v pájecích systémech, pájecích rámů a nosičů. Tento nově vyvinutý a široce používaný výrobek účinně odstraňuje kalafunu, tavidla a zbytky odplynění z desek plošných spojů bez narušení povrchu.

Kromě vysoké čisticí účinnosti se naši specialisté při vývoji zaměřují také na nízkou zápachovost pro komfortnější prostředí při práci. KIWOCLEAN EL 9100 MC je dodáván bez označení nebezpečnosti. Vynikající vlastnosti výrobku KIWOCLEAN EL 9100 MC byly testovány a potvrzeny předními výrobci pájecích pecí.

KIWO CleanWipes EL

Alternativou velmi jednoduchého čištění je skupina ubrousků, které jsou vhodné pro všechny aplikace v oblasti SMD čištění. Jejich největší výhodou je snadná manipulace, okamžitá připravenost k použití a praktické znovu uzavíratelné balení, které zabraňuje vysychání. Ubrousky jsou odolné proti opotřebení a nepouští vlákna, jsou napuštěné čisticími kapalinami s optimálním složením pro všechny druhy použití. CleanWipes jsou k dispozici ve 4 variantách: na vodní bázi, se speciálním rozpouštědlem, se směsí izopropylu a deionizované vody nebo s jemným čisticím prostředkem na choulostivé povrchy.

www.inter-conti.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik