česky english Vítejte, dnes je neděle 04. červen 2023

Nová mikropáječka HBT-1050 od českého výrobce Diametral spol. s r. o.

DPS 4/2015 | Výroba - články
Autor: Diametral

Společnost Diametral spol. s r. o. je známá jako dlouholetý výrobce mikropáječky SBL 530.1A, která si získala přízeň napříč celým spektrem uživatelů, od kutilů po profesionály. Po letech výroby soudobého modelu dozrálo ve firmě Diametral rozhodnutí tento úspěšný produkt nahradit novým. Sami tvůrci si byli vědomi, že pokud má být nový model opět úspěšný, změna musí být skutečně radikální. Z toho důvodu vznikla zcela nová páječka, navržená dle nejnovějších trendů a požadavků na pájecí techniku současnosti. Díky této vizi a její proměně v konkrétní výrobek je nyní na trh uváděna nová stolní mikropáječka s označením HBT-1050.

Nová mikropáječka HBT-1050 od českého výrobce Diametral spol. s r. o.

Mikropáječka zaujme na první pohled originálním vzhledem a barevností. Co se týká základních parametrů, rozsah teplot je stanoven na skutečně velké rozmezí 80–450 °C při výkonu pájecího pera 50 W. Ovládání samotné je soustředěno do rotačního krokového spínače se čtyřmi funkčními tlačítky. Přednímu panelu vévodí velký, modře podsvícený displej, ten zobrazuje všechny potřebné údaje. Technicky se jedná o maticový displej s rozlišením 128 × 64 bodů s bílými znaky na modrém pozadí.

Srdcem mikropáječky je výkonný mikroprocesor Atmel s pamětí flash. Koncepce s výkonným procesorem a přepisovatelnou pamětí umožnila implementovat celou řadu pokročilých funkcí, které bychom marně hledali u mnoha současných konkurenčních produktů. Celkovou „digitalizaci“ lze vidět i na ovládání. Například teplotu regulujete otáčením již zmiňovaného rotačního ovladače, nikoli potenciometru. Základní parametry doplníme informací o přesnosti měření a regulace, které jsou lepší než 2 %. Nastavování teploty lze uživatelsky zablokovat a odblokování je chráněno heslem. Dle předpokladu konstruktérů tuto funkci využijí především výrobci elektroniky v provozech s jasně definovanými postupy pájení. O dodržení požadovaného postupu se tak postará samotná mikropáječka a vyloučí případnou chybu obsluhy. Dále mikropáječka obsahuje tři předem uživatelsky předdefinované hodnoty teplot. Uživatel si tak může nastavit teploty pro různé typy pájení dle své potřeby. Vyvolání požadované teploty je prováděno pouhým stiskem tlačítka „nahoru“ nebo „dolů“. Mikropáječka obsahuje standardně i několik jazykových mutací (čeština, angličtina, němčina), které lze editovat a doplňovat o další jazyky.

Dále je mikropáječka vybavena nastavitelným režimem „SLEEP“ a také funkcí „STAND BY“. Páječku zapnete a vypnete stiskem jediného, modře podvoleného tlačítka na předním panelu. Kolébkovým vypínačem na zadní straně pájecí stanici úplně vypnete od napájení. Kromě výše popsaných funkcí si mikropáječka také monitoruje připojení pájecího pera k jednotce nebo jeho poruchu. Veškeré takové stavy signalizuje nápisem na displeji.

Šíři praktické využitelnosti mikropáječky, kromě funkcí, jako je regulace teploty nebo výkon topného tělíska, určuje i nabídka různých typů pájecích hrotů. K mikropáječce HBT-1050 si uživatelé mohou vybrat z široké nabídky 14 typů. Jsme přesvědčeni, že díky svým vlastnostem a též příznivé prodejní ceně se tato nová páječka stane brzy stejně populární jako její předchůdkyně.

Napájecí napětí: 230 V / 50 Hz

Regulovatelná teplota: 80–450 °C

Spínání topného tělesa: v nule

Výkon pájecího pera: 50 W

Hmotnost pájecího pera: 45 g

Počet výměnných hrotů: 14

Záruka: 24 měsíců

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik