česky english Vítejte, dnes je úterý 03. říjen 2023

Separace olejů OIL SKIMMING

DPS 6/2015 | Výroba - články
Autor: Andrea Certusi, Pola e Massa Srl, Tomáš Bravený, INTERCONTI

Systém odstraňování olejů z průmyslových kapalin (Oil Skimming)

Tento nerezový sběrač oleje vznikl, aby z průmyslových kapalin extrahoval znečišťující látky na uhlovodíkové bázi, jako jsou kaly a jiné kapaliny, a byl speciálně navržen pro vyčištění průmyslových lázní. Znamená to, že rychle čistí právě kaly ze strojů; vytěžuje zachycené oleje, uhlovodíky a prach; omezuje bakteriální proliferaci, eliminuje nepříjemné pachy a tvorbu slizových forem a prodlužuje životnost chladicí kapaliny.

V důsledku toho je schopen zaručit vyšší přepuštění chladicího maziva, nižší náklady na likvidaci, bakteriální zatížení, rozdmýchávání nepříjemných pachů, náklady na údržbu a toxicitu odpařování.

Obr. 1 Oil skimmer (pohled dovnitř)

Technická data:

  • Max. průtok 1,800 l/h
  • Hmotnost (prázdný / pouze skimmer) 70 kg
  • Instalovaný výkon (standard) 0,44 kW
  • Napájení 220 V
  • Objem palivové nádrže (standard) 100 l

Aby byl proces efektivní a účinný, je nutné posoudit případ od případu rozpustnost výše uvedených látek při zpracování vody. Naše technické oddělení nabízí zákazníkům bezplatnou analýzu, která poskytuje rychlou zpětnou vazbu. Tyto látky musí být schopny zůstat oddělené od vody, aby mohly být odstraněny během odstředění, jinak je systém není schopen rozpoznat.

Principem je inovace, tzv. koalescenční filtr, sloužící k odstranění zejména olejových emulzí. Filtr je vložený v krytu speciálně vytvořeném pro správný průchod kapaliny v provozu stroje. Prochází- li kontaminovaný proud kapaliny skrz filtr, geometrii stroje vhodně zpomaluje a umožňuje oddělit olejovité látky a uhlovodíky z vody.

Olejové emulze procházející polypropylenovým filtrem jsou schopny se zachytit na vhodně skloněných stěnách filtru. Výstup filtru generuje kapku o určité velikosti, která zajišťuje rychlejší stoupání oleje, než je rychlost sání vyčištěné vody, což se děje v nejnižším místě stroje.

Konfigurace celého skimmeru také umožňuje uložení těžkých odpadních vod a kalů v první komoře a usnadňuje shromažďování kovových prášků na filtračním výstupu v druhé komoře.

Tato aplikace může být zavedena ve velmi flexibilních nastaveních, s ohledem na potřeby zákazníka, a následně přizpůsobena. Běžně sestava zahrnuje filtrační systém se speciálními nádržemi, které mohou být buď externí, nebo zabudovány přímo do modulu (tzv. odmašťovací modul).

Obr. 2 Princip sběru oleje

Toto zařízení lze instalovat i do již existujícího zařízení pro zvýšení jeho výkonu a získání výše uvedených výhod. Pola e Massa vždy individuálně vyhodnocuje případ od případu a navrhne systém přesně dle potřeb konečných uživatelů.

Poslední a neméně významnou výhodou jsou nízké pořizovací náklady.

Více informací naleznete na webových stránkách http://www.polaemassa.com/, nebo http://www.interconti.cz/.

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik