česky english Vítejte, dnes je středa 06. červenec 2022

Efektivní příprava práce zajišťuje konkurenční výhody

DPS 2/2013 | Výroba - články
Autor: LEBERT Software Engineering

Rychlý a bezpečný import výrobních dat zákazníků je jedním z prvních úkolů poskytovatele služeb EMS. Tato data je nutné upravit a zkontrolovat jejich konzistenci. Pokud je výrobní dokumentace vytvářena v souladu se standardizovanými postupy a je-li zajištěn rychlý a snadný přístup k těmto podkladům, pak se výrazně zvyšuje kvalita a bezpečnost výrobního procesu. Zároveň tím poskytovatel služeb EMS získává významnou úsporu času, a tím i konkurenční výhody.

Poskytovatelé služeb EMS obvykle dostávají výrobní údaje od zákazníků v nejednotných, pokaždé jiných formátech. Prvním úkolem je proto tato zákaznická data rychle a spolehlivě načíst, zkontrolovat a porovnat s vlastními seznamy součástek. Poté musí být vytvořeny výrobní dokumenty a data pro výrobní stroje.

EFA Processing efektivní příprava práce

Pro tuto přípravu výrobních dat byl ve spolupráci s našimi uživateli vyvinut EFA Processing. V EFA Processing mohou být data načtena v libovolném formátu (více než 200 různých obrázkových a datových formátů) a následně opět specificky exportována pro příslušné výrobní stroje. V procesu není podstatný jen formát zákaznických dat, ale také integrace seznamů součástek tak, aby odpovídaly vlastním seznamům EMS poskytovatele. V EFA Processing mohou být dokonce editovány schematické výkresy. Také příprava dat pro osazovací automaty v případě různých variant osazování nebo mnohonásobných přířezů je s EFA Processing velmi snadná. I s tímto množstvím funkcí je EFA Processing jednoduchý a používání je intuitivní. Každým projektem provází všudypřítomný průvodce, který kombinuje širokou škálu speciálních funkcí s nejjednodušším možným ovládáním.

Efektivní příprava práce zajišťuje konkurenční výhody

Speciálně vyvinuté funkce pro přípravu dat v EFA Processing umožňují zkrácení doby zpracování o více než 50 % – ve srovnání s běžnou praxí. Proto je možné zpracovávat více zakázek ve stejném čase a výroba může být lépe využita.

Kromě těchto významných časových úspor je využití EFA Processing také výrazně bezpečnější při úpravě zákaznických dat a standardizované tvorbě výrobní dokumentace. Nesprávné osazování a následné nákladné přepracování jsou minulostí.

EFA Inspection® optické testování prvních vzorků a malých sérií

S inspekčním řešením EFA Inspection® mohou být projekty, které byly vytvořeny během přípravy, okamžitě použity. Tak se nechá bez další přípravy provést počítačová zkouška prvních vzorků. Po otestování prvního kusu ještě před zapájením může být povolena výroba na celé výrobní lince. Díky rychlosti EFA Inspection® lze dosáhnout zkrácení doby testování až o 85 % ve srovnání s čistě manuálním testováním. Tím se minimalizují i prostoje celé výrobní linky. V případě zjištění chybného osazování tak mohou být vynechány také nákladné a složité opravy, které by následovaly po zapájení. EFA Inspection® podporuje rychlý a bezpečný proces kontroly a současně vytváří kompletní dokumentaci.

Pro optickou inspekci malých sérií je EFA Inspection ® také dobrým řešením. Při méně než 100 ks DPS ve výrobní sérii se použití AOI kvůli časově nákladnému programování a výskytu pseudochyb nedoporučuje. Zcela bez výskytu pseudochyb – ale s lidským faktorem – je možné velmi rychle a efektivně provádět optickou kontrolu u malých sérií se Semi-AOI řešením EFA Inspection®.

EFA SmartSuite kompletní řešení výrobního procesu

EFA SmartSuite je kompletní řešení, které podporuje celý výrobní proces od plánování až po konečnou kontrolu díky speciálně vyvinutým aplikacím. EFA SmartSuite je k dispozici v angličtině, němčině a francouzštině a může být po dobu 7 dní bez omezení a zcela zdarma testován i ve Vaší výrobě. Vaše dotazy k produktu směřujte na našeho prodejce P2J Technology, s.r.o.

Více informací najdete na www.efai.eu a www.p2jtechnology.cz.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik