česky english Vítejte, dnes je pátek 31. březen 2023

NETA SMT se stává distributorem E by SIPLACE

DPS 3/2016 | Výroba - články
Autor: NETA SMT

Společnost NETA SMT s. r. o. se sídlem v Brně se stala distributorem osazovacích automatů E by SIPLACE pro Českou republiku a Slovensko. Výrobce těchto automatů – ASM Assembly Systems – a zmíněná česká firma již podepsaly příslušnou dohodu o spolupráci. NETA SMT bude nabízet českým výrobcům elektroniky nové všestranné osazovací automaty také jako kompletní řešení v lince v kombinaci se sítotisky DEK od ASM. Inovativní osazovací automaty E by SIPLACE představují v segmentu automatizace nová měřítka kvality, výkonu a obsluhovatelnosti a zaměřují se na zakázkové a OEM výrobce s Midspeed aplikacemi a výrobou prototypů a malých sérií. Servis a podporu českým a slovenským zákazníkům přitom bude zajišťovat společnost ASM, která je jako špička v oblasti technologií největším světovým dodavatelem vybavení pro elektronický průmysl.

NETA SMT se stává distributorem E by SIPLACE

„Již krátce po uvedení E by SIPLACE na trh jsme zaměřili svou pozornost na toto inovativní řešení osazování a jsme hrdí na to, že nyní patříme k distribučních partnerům ASM. E by SIPLACE je ideálním řešením osazování pro mnoho drobných a středních výrobců elektroniky v Čechách a na Slovensku, kteří vyrábějí v malých sériích a potřebují k tomu flexibilní všestrannou platformu. Díky E by SIPLACE nastavila firma ASM v tomto segmentu nová měřítka; stroj nyní nabízí dosud nedosaženou přesnost a výkon,“ uvedl při podpisu smlouvy Rostislav Kratochvíl z firmy NETA SMT.

„Zatímco v současné době úspěšně dodáváme high-end řešení v přímé distribuci pro velké výrobce elektroniky, s E by SIPLACE se obracíme na střední a drobné výrobce. S technologickými inovacemi nejen určujeme nová měřítka, ale také navazujeme spolupráci s kompetentními lokálními partnery (jako je NETA SMT) a nacházíme tak nové způsoby distribuce – a to velmi úspěšně po celém světě,“ řekl Sven Buchholz, který ve společnosti ASM vede obchodní úsek E by SIPLACE.

S různými inovacemi a vysoce kvalitními prvky dosahuje první všestranné řešení firmy ASM dosud nevídaných standardů kvality a výkonu. Díky digitálnímu Vision systému s vysokým rozlišením, nově vyvinutým E-dopravníkům a přesným lineárním motorům lze vyrábět komplexní plošné spoje se součástkami o velikosti 01005. Software SIPLACE umožňuje jednoduchou obsluhu a rychlé zavádění produktů pro výrobu malých sérií a prototypů. CP12/PP je nově vyvinutá, univerzální osazovací hlava, která dokáže osazovat drobné díly efektivní metodou Collect&Place a zároveň velké díly v procesu Pick&Place. Je tedy možné s použitím jediné osazovací hlavy pokrýt celé spektrum běžných komponentů a využít jedinou jednoportálovou jednotku E by SIPLACE jako cenově dostupné, samostatné řešení osazování.

Společnost NETA SMT bude nabízet E by SIPLACE v Čechách a na Slovensku také v kombinaci s výkonnými sítotisky a šablonovými technologiemi DEK a také dodávat zákazníkům kompletní linky se sítotisky a jedním nebo více osazovacími automaty E by SIPLACE.

Kontakt:

NETA SMT s. r. o., Holzova 71a, 628 00 Brno Tel.: +420 515 549 839, info@neta-smt.cz, www.neta-smt.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik