česky english Vítejte, dnes je pátek 31. březen 2023

Komplexní služby při návrhu a výrobě DPS

„od designu přes návrh k hotovému výrobku“

Společnost AJ Technology, s. r. o. navazuje na činnost firmy Ing. Anna Jurdová – AJ Technology založené již v roce 1990, která se zpočátku specializovala především na počítačový návrh DPS.

Nyní zajišťujeme komplexní služby v elektrotechnice při návrhu, zpracování výrobních podkladů, výrobě, osazování, testování a oživování desek plošných spojů podle požadavků a potřeb zákazníků. Nabídku prací jsme rozšířili také o návrhy v oblasti průmyslového designu, 3D modelování a vizualizace nových výrobků.

Obr. 1

Naším cílem je spokojenost zákazníka, realizace dodávek v nadstandardní kvalitě a udržování dlouhodobých vzájemně výhodných dodavatelsko-odběratelských vztahů. V současné době připravujeme certifikaci řízení jakosti dle ISO 9000 a zavádíme nový informační systém.

Návrh konstrukčního řešení

Obr. 2

Podle požadavků je možné provést návrh designu i konstrukčního řešení celého výrobku, případně jen nějaké jeho části. Zajišťujeme také návrh a výrobu jednoduchých mechanických dílů.

Zpracování schémat zapojení

Pro kreslení elektrických schémat požíváme program PADS Logic. Je možné zpracovat rozpisku součástek a dodat i „inteligentní“ PDF soubor s možností vyhledávání součástek včetně zobrazení jejich atributů.

Návrh a digitalizace DPS

Plošné spoje jsou navrhovány v programu PADS Router. Pro návrh je možné dodat schéma zapojení z programů PADS Logic nebo OrCAD.V7, OrCAD.V9, případně jen jeho ruční nákres nebo obrázek.

Obr. 3

Provádíme také digitalizaci spojů z ručně navržených podkladů nebo podle dodaného vzorku osazené nebo neosazené jednostranné nebo dvoustranné desky (reverse engineering). Lze to využít např. pro výrobu náhradních dílů starších zařízení, ke kterým již není dostupná žádná dokumentace. Děláme také úpravy výrobních podkladů pro desky, ke kterým není k dispozici jejich návrh, ale existují pouze výrobní data.

Výrobní podklady DPS

Na základě výstupních dat z různých návrhových systémů připravujeme kompletní podklady pro výrobu DPS včetně zpracování vrtacích dat, výkresů pro frézování a drážkování a informací pro zadání výroby.

Dodávky neosazených DPS

Zajišťujeme dodávky jednostranných, dvoustranných a vícevrstvých desek pl. spojů ve všech běžných konstrukčních třídách s povrchovými úpravami, testováním a opracováním podle požadavků.

Osazování, testování a montáž

Pro osazování používáme buď materiál dodaný zákazníkem, nebo součástky zajišťujeme u našich renomovaných dodavatelů za příznivé ceny. Vždy také respektujeme požadavky na nutnost dodržení výrobce případně předepsaného dodavatele. Provádíme také dodávky mechanických dílů.

Desky osazujeme ručně nebo strojně s ohledem na objem výroby. Menší výrobní série osazujeme ručně, větší pak strojně s použitím automatu pro osazení SMD součástek s následným pájením, přetavením reflow a pájením klasických součástek na vlně.

Pro strojní osazování SMD zpracujeme podklady pro výrobu sít nebo dodáme vyrobené šablony leptané, řezané laserem nebo vrtané. Specializujeme se také na ruční osazení vývojových vzorků i velmi složitých DPS a jejich opravy.

Nabízíme možnost testování a oživování desek i celých elektronických zařízení, jejich montáž a kompletaci, a to i včetně výroby kabeláže.

Průmyslový design

Ve spolupráci s P&D studiem zajišťujeme návrh designu nových a upravovaných zařízení, 3D modelování, vizualizace a grafické práce.

www.ajtechnology.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik