česky english Vítejte, dnes je pátek 31. březen 2023

MPM 125: šablonová tiskárna DPS

Díky více než 30leté zkušenosti s výrobou sítotiskových zařízení se firmě MPM podařilo spojit v modelu MPM 125 špičkovou a cenově dosažitelnou technologii. Unikátní dosahovaná přesnost ±12,5 mikrometrů při 6 Sigma je výsledkem precizně zkonstruovaného a celistvého sytému. Konstrukce řízení pohybů systémem CANopen, původně vyvinutým (a následně i oceněným) pro větší tiskárny MPM Accela a Momentum, přináší výjimečný výkon s použitou signální komunikací a vysokorychlostním řízením pohybu a to vše v jednoduchém designu.

Nejmodernější digitální kamera s použitím telecentrických čoček s vyspělou optikou a technologií osvětlení přináší nesrovnatelný obrazový výkon jak při zaměřování DPS proti šabloně, tak v rámci kontroly po tisku. Systém transportu desek a patentovaný systém stěrek zvyšují spolehlivost a prodlužují provozuschopnost tiskárny. Tato unikátní technologie má jediný cíl – nízké výrobní náklady bez kompromisu.

Zdokonalená kontrola a SPC nástroje (Statistical Process Control)

MPM 125 zahrnuje i rozšířené kontrolní funkce 2D s patentovanou technologií snímání obrazu CONTRAST, tak i s technologií TEXTURE-BASED s Bridge-Vision® a StencilVision™. Detaily na úrovni jednotlivého plošky je možné sledovat na monitoru a výsledky kontroly všech součástek jsou pro každou DPS zvlášť uloženy jako součást SPC. SPC data umožňují sledovat využití stroje a detailní informace o procesu a v kombinaci se zdokonalenou inspekcí následně i pořizovat a analyzovat data o výrobním procesu vedoucí k jeho zkvalitnění.

Snadné učení, snadné použití

Celkově nízkých nákladů lze dosáhnout jedině pokud je vysoký výkon spojen se snadnou obsluhou. Při navrhování MPM 125 jsme pamatovali na vaše operátory, takže je snadné naučit se s ním pracovat. Software Benchmark™ společnosti Speedline Technologies nabízí pohodlné uživatelské rozhraní v dobře známém operačním systému Windows XP®, jehož součástí je průvodce, který poskytuje návod ke všem funkcím, ovladačům i pro opravení systému při potížích.

Výkon za dostupnou cenu

Nejlepšího výkonu ve své třídě je dosaženo díky použití nejlepší technologie. MPM 125 zahrnuje všechny prvky a subsystémy potřebné k zajištění vysokých výkonů i u součástek se superjemnou roztečí a díky splnění požadavků na tisk bezolovnatých materiálů.

Programovatelné stěrky

Dvě nezávislé, přímo motorem poháněné šroubovice pro přední a pro zadní stěrku, a integrovaný souhlasný pohyb zajišťují přesně požadovanou sílu přítlaku, bez ohledu na střídání typu, délky či tloušťky stěrek.

MPM 125 - šablonová tiskárna DPS

Čistič šablony

Čisticí papír vedený jednoduše shora přes tzv. plenum společně s Venturiho vývěvou, s patentovaným válečkem nanášejícím čistící roztok na papír a s plně softwarovýmovládáním–toto uspořádání přináší výjimečně precizní čistící účinky a úsporu čistícího média.

Dávkovač pasty

Pracuje s průmyslově standardními kartušemi, což umožňuje nanesení přesného množství pájecí pasty, lepidla, tavidla či inkoustu v podobě čistého nánosu napříč na šablonu. Dispenser představuje komfortní systém obsluhy pro operátora zahrnující programovatelné objemy dávek, četnosti i umístění pasty.

Architektura CAN-open

Rychlá signální komunikace je určena k rychlé kontrole nebo řízení pohybu a je navržena tak, aby dokázala zpracovávat souběžně několik úloh. Jen tak je možné zvýšit výkonnost a redukovat množství použitých drátů a kabelů potřebných k vnitřní komunikaci.

Software Benchmark™

Software Benchmark™ byl navržen tak, aby umožňoval snadnou obsluhu a flexibilní postupy řízení. Nabízí proto intuitivní rozhraní spolu s instruktážními průvodci, kteří vám pomohou s provozními úlohami. Návody, ve kterých najdete postup krok za krokem i s názornými obrázky, usnadňují rychlé nastavení parametrů a rychlé operativní změny.

Podrobnější informace jsou k dispozici u firmy AMTECH v Brně.

www.amtech.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik