česky english Vítejte, dnes je středa 06. červenec 2022

Osazovací automaty FUJI

DPS 2/2011 | Výroba - články
Autor: Nikola Hrbek, AMTECH

Výroba elektroniky, hlavně v Evropě, vyžaduje stále častěji produkci o vysokém mixu produktů menších sérií. Proto je důležité minimalizovat prostoje během výměny podavačů, nástrojů či samotných výrobků a také zvýšit flexibilitu. Pro tyto účely byly uvedeny na trh osazovací automaty AIM a NXT.

Platforma osazovacího automatu NXT II je nejlepší volbou pro výrobu s vysokým mixem produktů, díky libovolnému počtu jednotlivých modulů a podavačů. Nabízejí se 2 typy modulů o různých šířkách (325 mm šířka pro 20 podavačů, nebo 625 mm pro 45 podavačů). Výhodou je také absolutní optimalizace výrobní linky díky flexibilní výměně osazovacích hlav během několika minut bez použití nástrojů.

Obr. 1 Využití platformy AIM a NXT

Obr. 1 Využití platformy AIM a NXT

Moduly NXT jsou 100% kompatibilní s platformou AIM a AIMEX, která je určena pro nadrozměrné DPS, až do velikosti 759×610 mm. Jednotlivé moduly pojmou i více podavačů.

Uvedené stroje jsou vybaveny plně inteligentními podavači, které mají řadu výhod, mezi které patří např. automatické rozpoznání ID, výměna bez nutnosti zastavení stroje.

Pro podporu a optimalizaci výroby se využívá jedinečný FUJITRAX SYSTEM, který umožňuje totální kontrolu nad výrobním procesem. Dokáže verifikovat součástky, kontrolovat zásoby nebo zvolit podavače do prázdných slotů během výroby.

Automaty dosahují vysoké osazovací přesnosti díky využití automatických kamer s vysokým rozlišením.

Platforma NXT II může být vybavena dvěma dopravníky, které umožňují osazovat různé typy DPS ve stejnou dobu. Díky šesti typům osazovacích hlav, včetně nanášecí (např. lepidla), umožňují automaty použít různé typy součástek rozdílných velikostí.

I díky výše zmíněným vlastnostem patří FUJI mezi uznávané a přední světové výrobce osazovacích automatů.

FUJI při vývoji svých zařízení využívá bohatých zkušeností z oblasti strojírenství (přes 40 let), včetně 20 let zkušeností z oblasti elektronického průmyslu.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik