česky english Vítejte, dnes je neděle 17. říjen 2021

Žhavá novinka MULTICLAD TM HF

DPS 2/2011 | Výroba - články
Autor: Ing. Vladimír Kalista

V nedávných dnech oznámila firma ARLON, jeden z vedoucích světových výrobců plátovaných materiálů, že uvádí na trh zcela novou řadu bezhalogenových nízkoztrátových laminátů a lepících fólií MULTICLADTMHF.

Nová technologie, kombinující nízkoztrátový laminát se zpomalovačem hoření bez polybromidových přísad, poskytuje materiál s bezkonkurenčními elektrickými parametry, vysokou mechanickou odolností a příznivou cenou. Tato nová generace výrobků je určena zejména pro vysoce namáhané propojovací desky do vysokorychlostních komunikačních serverů, pro desky vysokofrekvenčních výkonových zesilovačů, či pro prostředky satelitních komunikací a podobně náročné aplikace.

Jedná se o ekologicky šetrný materiál (bez použití teflonových přísad) s mimořádně nízkými hodnotami vložného útlumu a koeficientu dielektrických ztrát (Df je menší než 0,005), který je vhodný pro náročné vysokofrekvenční aplikace. Materiál má permitivitu 3,75 při 1 MHz a 3,70 při 10 GHz.

Žhavá novinka MULTICLAD TM HF

Oproti obdobným termosetovým materiálům vykazuje MULTICLADTMHF vysokou tepelnou odolnost, velmi nízkou teplotní roztažnost a vysokou teplotu skelného přechodu (Glass Transition Temperature), což významně zvyšuje jeho provozní spolehlivost.

Dalšími sympatickými vlastnostmi je velmi nízká nasákavost a vysoká teplota rozkladu laminátu (více než 350 °C), což umožňuje bezproblémové použití bezolovnatých pájecích technologií.

Materiál je rovněž certifikován na nehořlavost dle normy UL-94 V0.

Podrobnější technické informace a detailní technologickou specifikaci tohoto materiálu včetně návodu na jeho zpracování najdete na www.arlonmed.com.

Výhradním zastoupením firmy ARLON pro český a slovenský trh je společnost TransTech Electronic s. r. o. se sídlem v Praze 4, Hněvkovská 58 (www. transtech.cz), kde Vám rádi poskytneme jakékoliv další rady, informace a konzultace.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik