česky english Vítejte, dnes je neděle 17. říjen 2021

Ochranný lak ELPEGUARD® SL 1307 FLZ

DPS 2/2011 | Výroba - články
Autor: Ing. Tomáš Bravený, INTERCONTI

Rychlé schnutí, vynikající ochrana a jednoduché opravy – tyto vlastnosti činí ochranné laky řady ELPEGUARD® SL 1307 FLZ nepostradatelnými a velmi žádanými nejen v automobilovém průmyslu, ale i v dalších elektronických oborech.

Ochranný lak ve spreji ELPEGUARD® SL 1307 FLZ-S je výrobek, který schne čistě fyzikálně – to přináší uživateli tyto výhody:

  • nalakované díly mohou být rychle zapouzdřeny: díky speciálnímu složení rozpouštědel je sušení při pokojové teplotě dokončeno již po 15–30 minutách, za předpokladu optimální tloušťky vrstvy po zasušení 50 mikrometrů.
  • vytvrzenou vrstvu laku lze i po letech pájet či odstranit ředidlem vhodným pro tento produkt, což je nedocenitelná výhoda v případě potřebných korektur.

Ochranný lak ELPEGUARD® SL 1307 FLZ

V poslední době je aplikace těchto laků ještě jednodušší: nové sprejové balení SL 1307 FLZ-S umožňuje jeho okamžité použití pro korektury, drobný servis nebo třeba rychlý nátěr ověřovacích a malých sérií. Sprej je jednoduše vždy po ruce. Závěrečná kontrola správného nanesení je díky přidané fluorescenční složce velmi snadná a spolehlivá.

Jiným praktickým pomocníkem při ochraně plošných spojů proti vlhkosti a korozi je kartušové balení SL 1307 FLZ-T, které se nanáší v tixotropní a vysoceviskózní formě. Tak lze vytvářet například rámečky kolem plochy, určené na nanesení řidšího laku, nanášet lak na konektory, součástky, které se tak zcela zapouzdří. Dá se lehce odstranit ředidlem V 1307 FLZ/2.

Kromě těchto speciálních balení je lak standardně dodáván v různých viskozitách v obalech (kanystrech) o objemu 1–25 kg.

Vedle těchto předností při aplikaci a zpracování má lak také výhody v oblasti ochrany: ochranný lak ELPEGUARD® SL 1307 FLZ splňuje veškeré požadavky IPC-CC- 830B „Předpoklady a souhrn vlastností elektroizolačních hmot pro plošné spoje“, jedné z nejdůležitějších mezinárodně uznávaných směrnic IPC pro současnou výrobu montážních sestav. Výrobek byl ověřen a schválen nezávislým zkušebním institutem Trace Laboratories-East v USA.

Ochranný lak ve spreji ELPEGUARD® SL 1307 FLZ-S je stejně jako ostatní ochranné laky řady ELPEGUARD SL 1307 FLZ na bázi modifikovaných akrylátových pryskyřic, bezbarvý – transparentní, odolný proti zažloutnutí a neobsahuje látky dle směrnic RoHS 2002/95/ EG, EU-Altauto 2000/53/EG a WEEE 2002/96/EG.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik