česky english Vítejte, dnes je neděle 17. říjen 2021

PVA – selektivní lakování DPS

Společnost PVA je již více jak 15 let předním světovým výrobcem zařízení pro selektivní lakování desek plošných spojů. Jelikož výrobní a skladové prostory přestaly v posledních letech dostačovat požadavkům zákazníků, otevřela společnost PVA v roce 2010 nové výrobní centrum v Cohoes (stát New York) o rozloze téměř 11 000 m2.

Základním sortimentem jsou automaty pro selektivní lakování desek plošných spojů od stolních (obr. 1) až po plně automatizovaná in-line zařízení (obr. 2). PVA má patentovanou širokou škálu dávkovacích a lakovacích ventilů (vzduchových i bezvzduchových) pro různé použití. Pohyblivá hlava je vybavena více dávkovacími a lakovacími ventily (obr. 3) a pohybuje se ve 3 osách plus rotace celé hlavy.

Obr. 1 Stolní lakovací automat PVA 350

Obr. 1 Stolní lakovací automat PVA 350

Automaty mohou být vybaveny automatickou kalibrací jehlových ventilů, fiducial korekční kamerou, čtečkou čárových kódů, recirkulací a ohřevem materiálu, mohou nanášet jeden materiál více ventily nebo každým ventilem materiál jiný.

Jelikož má PVA filosofii „výrobce na míru“, lze nabídnout zákaznická řešení, včetně montáže a manipulace s díly.

Obr. 2 In-line lakovací automat PVA 650

Obr. 2 In-line lakovací automat PVA 650

Jako příslušenství nabízí PVA moduly pro otáčení desek, IR a UV vytvrzovací pece a kontrolní stanice pro vizuální kontrolu desek.

Kromě zařízení pro selektivní lakování vyrábí PVA i dávkovací zařízení pro 1K a 2K materiály.

V České republice zastupuje firmu PVA společnost THONAUER spol. s r. o., která působí na českém trhu již více než 10 let.

Obr. 3 Hlava s ventily

Obr. 3 Hlava s ventily

THONAUER spol. s r. o., Cacovická 47, CZ-614 00 BRNO Tel.: 545 243 454, fax: 545 243 408, www.thonauer.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik