česky english Vítejte, dnes je neděle 17. říjen 2021

Přesné lisovací stanice pro elektrotechniku

DPS 2/2020 | Výroba - články
Autor: EXACTEC

Firma EXACTEC dodává lisovací stanice jako kompaktní pracoviště a jednotky pro integraci, ale i lisovací moduly integrované do komplexních automatizovaných linek. Jsou použitelné pro širokou škálu aplikací, mezi které patří spojování, montáž, tváření, kalibrování, temování, pertlování, nýtování, děrování, značení a mnohé další.

Přesné lisovací stanice pro elektrotechniku

Své lisovací pracoviště staví na nových elektrických lisovacích jednotkách firmy JANOME, které nesou označení JP-5. Japonský výrobce takto rozšířil své portfolio robotů do elektrotechnického průmyslu o pátou generaci lisů JP.

Různá provedení těchto lisů nabízí volbu různé lisovací síly a zdvihu, možnost montáže na rám a volbu polohy motoru. Lisovací sílu je možné specifikovat od 0,5 kN až do 120 kN. Oproti konkurenci vynikají lisy JANOME svou rychlostí až 414 mm/s s velkou akcelerací.

Přesné lisovací stanice pro elektrotechniku 1

Všechny lisy nové řady JP-5 mají již v základním provedení schopnost vyhodnocení procesu dle polohy a síly. Velkým benefitem je možnost nastavit až 11 druhů lisovacích programů a jejich kombinací s 22 možnými typy kontrol. Počet lisovacích programů je díky možnosti zálohy na USB prakticky neomezený.

Beran lisu je poháněn pomocí kvalitního servomotoru s řídicím systémem připraveným ke snadnému ovládání a nastavování lisovacího procesu. Bezpečnostní okruh je připraven k připojení dle evropských bezpečnostních standardů. Oblibu si elektrolisy získaly díky jednoduchosti programování a ovládání pomocí ovládacího a operačního panelu.

Přesné lisovací stanice pro elektrotechniku 12

Komunikační rozhraní lisu umožňuje také jeho vzdálenou správu, sběr dat a komunikaci s dalšími zařízeními pomocí běžných komunikačních protokolů, jako jsou EtherNet IP, CAN open, DeviceNET, PROFINET, PROFIBUS nebo CC-link. Celý proces můžete nastavit pomocí off-line simulátoru na vašem PC a pak jej jednoduše uložit do lisu.

Ve svých procesech jistě oceníte všechny nesporné výhody těchto lisovacích jednotek. Firma EXACTEC vám dle vašeho zadání dodá lisovací jednotku k vlastní integraci s podporou programátora nebo lisovací buňku na klíč.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik