česky english Vítejte, dnes je neděle 17. říjen 2021

Softwarové vybavení ve firmě SAFIRAL s. r. o.

DPS 2/2020 | Výroba - články
Autor: SAFIRAL

SAFIRAL nabízí komplexní výrobní služby EMS (Electronic manufacturing services), tedy desky plošných spojů (DPS nebo PCB), zajištění součástek a jejich osazování. V množství od vzorků až po série, a to nejen ve standardních výrobních lhůtách, ale i v expresních termínech.

Vybavení firmy splňuje technologické požadavky té nejvyšší úrovně. Součástky ve velikostech od 01005, mikroBGA pouzdra i největší POWER LED, velké desky ThermalClad materiálů IMS, testování funkčními testy, programování i kalibrace, kompletace zařízení do krabiček – vše dle požadavků zákazníka. Firma má zavedeny systémy managementu kvality dle ČSN EN ISO 9001:2016, ČSN EN ISO 14001:2016 a dále certifikaci na oborovou normu IPC-A-610.

Výbornou úroveň technologického vybavení doplňuje kvalitní programové vybavení.

MYcenter je software, ve kterém jsou připravovány programy pro tisk pasty na strojích Jet Printer a osazování součástek na automatech a také jsou vedeny lokace položek ve skladovacích věžích SMT Tower i ve skladech. Modul MYplan řeší optimalizaci programů na míru konkrétním strojům s možnostmi kombinování zakázek a zkrácení přípravy výroby (páskování strojů).

Softwarové vybavení ve firmě SAFIRAL s. r. o.

Hlavním virtuálním nástrojem je informační systém Helios Green, jehož modulární koncepce nabízí silné prostředky pro řízení výroby včetně kapacitního plánování. Tento komplexní ERP systém je propojen se systémem MYcenter, ve kterém vzájemně komunikují osazovací stroje a skladovací věže, takže díky tomu je získána přesná agenda pohybů a spotřeby materiálu. Každé nakupované balení součástek je opatřeno a evidováno čárovým kódem, se kterým se pracuje v různých fázích průběhu zakázky, např. při páskování osazovacího stroje jsou načteny čárové kódy kotouče součástek a podavače, do kterého se daný pásek vkládá. Tím stroj dostává informaci, jaký typ materiálu má v daném podavači a to následně verifikuje elektrickým testem u pasivních součástek změřením hodnoty prvního kusu. Elektrickým testem má SAFIRAL vybaveny všechny osazovací stroje, takže se minimalizuje vznik chyby záměnou součástek na osazovaných deskách.

Softwarové vybavení ve firmě SAFIRAL s. r. o. 1

Helios Green je průběžně rozšiřován, takže mezi zaváděné novinky patří zákaznické webové rozhraní, kde po přihlášení bude možné zjistit historii objednávek i aktuální stav rozpracované výroby. Půjde se také podívat na momentální stav skladu součástek.

V kombinaci se zkušeným týmem pracovníků je celkovým výsledkem posílení softwarového vybavení, především významné zefektivnění některých procesů, a tedy i navýšení výrobních kapacit při udržení nadstandardní rychlosti realizace zakázek, výborné kvality i ceny.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik