česky english Vítejte, dnes je pondělí 20. březen 2023

OnRobot má magnetický uchopovač pro bezpečné a přesné aplikace

DPS 3/2021 | Výroba - články
Autor: Ing. Milan Klauz

Dánská společnost OnRobot, dodavatel robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, uvádí na trh nový produkt – magnetický uchopovač MG10. Ten je všestranným, vysoce výkonným a snadno použitelným nástrojem pro manipulaci s materiálem, montáž a obsluhu strojů. Je plně kompatibilní se všemi hlavními značkami robotů prostřednictvím rozhraní OnRobot One System a nabízí unikátní nastavitelné funkce detekce síly a úchopu poskytující uživatelům vysokou úroveň kontroly.

Magn. uchopov. (jpg)

Standardní magnetické uchopovače poskytují pouze jednoduchou funkci zapnout/vypnout. Aby uživatelé mohli nastavit potřebnou sílu nástroje, musí k vytvoření prostoru mezi magnetem a objektem vkládat gumové podložky. Jedná se o zdlouhavý a nepřesný proces, který nepřináší vždy požadovaný výsledek, zejména při manipulaci s tenkými kovovými plechy a malými kovovými součástmi, kdy nástroj nepřesně uchopí více dílů z důvodu chybějící regulace magnetické síly.

Uchopovač MG10 od OnRobot tento problém eliminuje díky možnosti nastavení potřebné síly přítahu. Kromě toho je MG10 dodáván s integrovanými senzory pro detekci objektů a úchopu. Při výpadku energie během práce nebo v případě nouzového zastavení navíc nedojde k nebezpečnému uvolnění manipulovaného dílu. Uchopovač MG10 také umožňuje přesnou a konzistentní manipulaci s předměty s hrubým, nerovným či perforovaným povrchem.

Odkazy:

[1] https://onrobot.com/cs/vyrobky/mg10

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik