česky english Vítejte, dnes je neděle 29. leden 2023

Kea – vysoce přesný univerzální sítotisk

DPS 2/2012 | Výroba - články
Autor: Redakce

Kea švýcarské firmy Essemtec je flexibilní poloautomatické zařízení pro sítotisk vybavené softwarem pro kontrolu tisku. Jsou v něm použity dva úspěšné technologické koncepty současně: pohyblivý stůl pro snadnější zakládání desek a software, který celý proces kontroluje podobně jako je tomu u automatického sítotisku. Toto zařízení tedy nabízí i optiku pro automatické rozpoznávání referenčních značek, plošek, nebo okrajů desek.

Kea – vysoce přesný univerzální sítotisk

Pohyblivé části jsou ovládány motoricky, díky tomu lze snadno softwarově ovládat a kontrolovat všechny parametry procesu. To zajišťuje takovou kvalitu tisku, kterou nabízely dosud pouze automatické sítotisky. Tak například rychlost odtrhu je zde plně programovatelná. To nabízí výraznou výhodu zejména pro výrobce, kteří osazují součástky s velmi jemnou roztečí. Pokročilý software zjednodušuje nastavení a změny jednotlivých parametrů: sítotisk obsahuje průvodce všemi nezbytnými vstupními parametry a dále unikátní nastavení optiky pouhým klikáním myší.

Integrovaná optika před tiskem automaticky ověřuje referenční značky na deskách. Pokud jsou značky mimo nastavené limity, nelze tisk spustit. Když je deska ve správné pozici, kontrolní software automaticky spustí tisk. Takto Kea garantuje vysokou kvalitu tisku a spolehlivost pro celou výrobní sérii. Navíc umožňuje bez omezení tisknout na desky až do rozměru 400 × 460 mm. Univerzální držák DPS je vhodný pro jednostranné i oboustranné desky a na vakuovém stole je možný tisk i na fólie. Lze zde použít síta a šablony napnuté v rámu až do velikosti 23 palců.

Více informací o firmě Essemtec a jejích výrobcích lze nalézt na webové stránce www.essemtec.com

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik