česky english Vítejte, dnes je úterý 03. srpen 2021

Nová řešení distribuce napájení zlepšují flexibilitu Eaton v malých IT instalacích

08.07. 2016 | Výroba - novinky
EPE006988- 1U and 2U ePDUs.jpg

Společnost Eaton představila novou řadu vnitrostojanových rozváděčů elektrické energie 1U a 2U (ePDU), které jsou navrženy tak, aby pomáhaly zejména IT manažerům optimalizovat inteligentní distribuci napájení v konvergovaných a hyperkonvergovaných infrastrukturních soustavách a menších IT aplikacích. Tato nová řada ePDU je k dispozici zákazníkům v regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) a umožňuje uživatelům menších IT systémů využívat mnoho výhod řízení napájení, které byly dříve doménou svislých jednotek ePDU 0Uspolečnosti Eaton, včetně zlepšené účinnosti, snížených nákladů a zdokonalené kontinuity obchodních procesů.

„Efektivní řízení napájení je v dnešních náročných IT prostředích velmi důležité,“ uvádí Matthieu Jaeger, produktový manažer ePDU společnosti Eaton pro oblast EMEA, „ale až dosud bylo zajišťování flexibilní distribuce napájení v menších systémech problematické. Naše nové jednotky ePDU 1U a 2U poskytují pohodlné a komplexní řešení pro tyto aplikace. Využívají stejné inovativní vlastnosti, které zajistily oblibu našich nejnovějších jednotek ePDU 0U, včetně zajištění zásuvek  IEC zamezující náhodnému vytažení zástrček. Jsme si jisti, že tyto nové jednotky ePDU zbaví IT odborníky mnoha problémů se zabudováváním do datových rozváděčů.“

Nové jednotky ePDU poskytují inteligentní řešení distribuce napájení pro aplikace, kde nejsou racky dostatečně vysoké, aby bylo možno použít jednotky ePDU 0U. Jsou také zvláště vhodné pro použití v nástěnných rozvaděčích, kde není možný přístup zezadu. Všechny nové jednotky ePDU jsou vybaveny zásuvkovým zajištěním a jsou vhodné pro provoz při teplotě až 60 ºC, což umožňuje jejich použití v IT prostředích s vysokou teplotou provozu. Nyní jsou k dispozici základní (Basic) a měřené (Metered) modely, přičemž později v tomto roce budou představeny spínané (Switched) a řízené (Managed) modely a modely s měřenými výstupy (Metered Outlet).

Za účelem minimalizace síťových nákladů lze zřetězit až osm jednotek ePDU z jediného IP portu a jediné IP adresy. Jednotky se dále vyznačují schopností výměny řídicího modulu za provozu, což znamená, že moduly lze vyměňovat nebo aktualizovat bez přerušení napájení zátěže. Měřené verze nových jednotek ePDU nabízí  přesnost ±1 %, což usnadňuje sledování spotřeby energie. Tato nová řada podporuje hromadnou konfiguraci a hromadný přechod na vyšší verzi, což zkracuje dobu nutnou na správu a zlepšuje celkovou efektivitu.

Společně se softwarem Eaton Intelligent Power Manager (IPM), který podporuje virtualizaci, lze nové jednotky ePDU snadno sledovat a řídit z virtualizační pracovní plochy. Při použití společně s volitelnými snímači, např. se sondou monitorování okolního prostředí (EMP - Environmental Monitoring Probe), jsou jednotky ePDU schopny aktivovat výstrahy související s prostředím jako např. nadměrnou teplotu nebo vlhkost, a dále iniciovat postupy předepsané pro obnovu po havárii včetně automatického přesunu virtuálních serverů na záložní místo nebo šetrného odstavení systému pro ochranu kritických zátěží.

Lze dodat i verze jednotek ePDU šité na míru pro splnění specifických požadavků zákazníka. Všechny jednotky ePDU jsou vyrobeny v regionu EMEA, což zaručuje rychlé dodávky a reakce na požadavky zákazníků.

 

Pokud se chcete dozvědět více o policových PDU společnosti Eaton, navštivte www.eaton.eu/epdu.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik