česky english Vítejte, dnes je neděle 29. leden 2023

Víte co bude hitem? Elektronika vyrobená na rotačních tiskárnách

19.12. 2016 | Výroba - novinky
Autor: Milan Klauz
obr1_new.png

O tištěné elektronice se mluví stále více a více. Podle zprávy na pcdandf.com dosáhne výroba elektroniky tištěné na rotačních tiskárnách objemu v hodnotě 27 miliard dolarů již v roce 2024.

Proč tištěná elektronika a proč rotační tiskárny? Tiskem lze vyrobit elektroniku i na ohebných podložkách, zatímco rotační tiskárny jsou ideální pro levnou a hromadnou výrobu.

Co lze vyrábět? Displeje, RFID tagy a antény, sensory, OLED zdroje světla, fotovoltaika, atd. Koncovými uživateli tištěné elektroniky jsou obory spotřebitelské, průmyslové, automotive , lékařské a vojenské elektroniky.

Vyrobit elektronické obvody tiskem umožňuje organická elektronika, která využívá organických materiálů pro polovodiče, a vodivé inkousty pro tisk vodivých spojů.

V březnu (29.–30. 3. 2017) proběhne v Mnichově konference a výstava LOPEC, která se právě tištěnou a organickou elektronikou zabývá. Vystaveny budou jak výrobní zařízení a technologie, inkousty a organické materiály. Konference (28.–30. 3. 2017) bude pojednávat o organické elektronice, výrobních procesech a aplikacích tištěné elektroniky.

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik