česky english Vítejte, dnes je sobota 24. únor 2018 E-archiv Speciály Předplatné Seznam inzerentů Kontakt

On-line kalkulátor pro výpočty potřebné při návrhu šablon (planžety)

11.01. 2017 | Výroba - novinky
Autor: Milan Klauz
obr.png

Společnost Beam On Technology zavedla na svém webu kalkulátor, která umožňuje provést rychlý a snadný výpočet potřebný pro předpověď uvolnění pájecí pasty z otvorů šablony a pro zjištění objemu pájecí pasty.

Jednoduše zadáte tvar a rozměry otvoru v šabloně, přidáte tloušťku šablony v daném místě a ihned získáte informaci, která vám umožní odhadnout úspěch nanesení pájecí pasty na desku. Kalkulátor spočítá hodnotu tzv. Area Ratio, a barevně naznačí šance pro dobrý přenos pasty na desku.

Aspect Ratio je definován jako poměr nejužšího rozměru otvoru k tloušťce šablony, a to pouze u otvorů s jinými rozměry v osách x a y. Doporučená hodnota je 1,5.

Area Ratio je definován jako poměr plochy otvoru k ploše stěn otvoru. Doporučená hodnota je 0,66.

Kromě toho dodá kalkulátor okamžitě další zajímavé informace, jako jsou Aspect Ratio, objem pasty v otvoru a dokonce navrhne vhodný typy pájecí pasty. Další vylepšení kalkulátoru jsou na cestě.

Firma Beam On Technology Corporation vznikla v roce 1992 výrobními inženýry s velkou znalostí procesu osazování desek plošných spojů.

Kalkulátor má jenom drobnou vadu, na kterou není upozornění - tloušťka šablony (planžety), která se zadává vertikálním posuvníkem vždy v mils jednotkách, i když máte přepnuto na mm. V mils jednotkách také vždy vychází objem pájecí pasty v otvoru (to tam je napsáno).

Kalkulátor je přístupný na webové stránce: www.beamon.com/area-ratio-calculator/.

(mklauz) @dps-az.cz

ar-calc-02

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik