česky english Vítejte, dnes je středa 17. leden 2018 Přihlásit E-archiv Speciály Ukázkové číslo Předplatné Kontakt

Základní IPC školení (IPC Essentials) je dostupné i v češtině

13.09. 2017 | Výroba - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

IPC uznalo potřebu zajistit školení IPC Essentials v různých jazycích, aby tak bylo dostupné i pro ty zájemce, jejichž rodný jazyk není angličtina. Proto je nyní možné ho absolvovat i v češtině.

IPC Essentials (Základy IPC) je úvodní certifikační kurz pokrývající základní znalosti elektronického průmyslu. Například, proč jsou vyvíjeny normy, jak tyto normy používat na pracovišti a co certifikace znamená pro vás i pro vaši firmu. Tento kurz je velmi vhodný pro kohokoli, kdo nemá základní znalosti a zkušenosti v elektronickém průmyslu, a pro každého operátora, který se chce stát certifikovaným IPC specialistou (CIS). Tento kurz je nezbytným předpokladem a požadavkem pro certifikovaného školitele IPC (CIT) nebo vedoucího odborného školitele IPC (MIT).

Studenti budou seznámeni se stručnou historií IPC a důležitostí norem pro elektronický průmysl. Naučí se používat strom norem a zjistí, kde se při výrobě desek plošných spojů různé normy IPC používají. Kurz se bude také zabývat deskami plošných spojů od fáze návrhu až po konečný výrobek a s různými fázemi mezi tím.

Jako operátor výroby desek plošných spojů se dozvíte o důležitosti školení a certifikaci dle norem IPC. Pochopíte hodnotu, kterou můžete přinést své firmě, když budete rozumět normám a vědět, jak je používat. Po absolvování kurzu budete lépe připraveni na školení a certifikaci dle norem IPC, které jsou pro výrobu desek plošných spojů nezbytně nutné.

Školení trvá 2 hodiny a pro člena IPC stojí asi 1600 Kč, pro nečlena zhruba 2100 Kč.

Certifikát o absolvování bude vydán studentovi po úspěšném absolvování testu. K obdržení certifikátu je třeba 80 % správně zodpovězených otázek. Studentovi bude dovoleno zkoušku opakovat. Pokud student nezíská potřebný počet bodů ani na druhý pokus, kurz bude muset znovu zaplatit a zopakovat.

Přihlášení na kurz IPC Essentials (v češtině)

Informace o dalších kurzech IPC

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik