česky english Vítejte, dnes je neděle 29. leden 2023

Yamaha Motor Europe uvedla na trh nový systém RCXiVY2+ pro strojové vidění

04.11. 2020 | Výroba - novinky
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Společnost Yamaha Motor Europe uvedla nový systém pro strojové vidění pod označením RCXiVY2+, určeného pro řídicí systémy série RCX3 multi-axis robotů. Tento systém umožňuje detekci malých objektů s nepravidelným tvarem, čímž umožňuje jejich vybrání, rozpoznání, i sčítání s velkou rychlostí. I když oznámení o chystaném novém systému strojového vidění přišlo již na začátku léta, dostává se na trh nyní.

Tento systém strojového vidění navazuje na systém iVY2, který byl uveden na trh již koncem minulého roku. Od něho se liší výkonnější kamerou a vylepšenými možnostmi zpracování dat, které vede až 45% úspoře času při detekce objektů.

Novou možností systému je jeho integrace s roboty prostřednictvím řídicího systému série RCX3 pro roboty s více osami.

Kompatibilita s RCX3 řídicími systémy umožňuje systému strojového vidění podzdvihnout jeho možnosti do nové úrovně – zjednodušit programování, zrychlit vyhledávání objektů a jejich sledování. Protože doba pro vyhledávání je snížena až o 50 %, umožňuje nové strojové vidění detekci velkého počtu objektů na běžícím pásu ve velké rychlosti, čímž se i zvýší výkon robotů, které objekty vyzvedávají.

Celá zpráva zde.

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik