česky english Vítejte, dnes je neděle 29. leden 2023

INSPECTIS nabízí OAI (Overlay Assisted Inspection) pro kontrolu osazení desek

16.12. 2020 | Výroba - novinky
Autor: Milan Klauz
obr1.png

Švédská společnost Inspectis AB nabízí novinku pro oční kontrolu desek během osazování. Zařízení OAI (Overlay Assisted Inspection) využívá poznatku, že nejjednodušší, nejrychlejší a nejpřesnější metodou zjištění defektu s pomocí lidského oka je vizuální porovnání obrázků, přičemž defekty, které by jinak mohly být nepovšimnuty jsou okamžitě zřejmé. Nové inspekční zařízení nazývané Overlay Assisted Inspection (OAI) k tomu ještě využívá inspekční systém s digitální kamerou.

V tomto případě se porovnává živý obrázek desky plošných spojů sejmutý digitální kamerou s referenčním obrázkem, které leží přes sebe. Tak lze snadno a rychle postřehnout chybějící součástku, špatnou polaritu či umístění součástky a další defekty, které mohly při osazování nastat.

Referenční obrázek desky se získá pomocí software, které umožní vytvořit DXF soubor, editovat ho, přidat text, atd. Upravený obrázek lze uložit jako DXF či PNG a použít jako referenční obrázek pro porovnání se skutečným záběrem na desku.

Zařízení sestává ze speciálního stojánku, který umožňuje rychlé zarovnání obou obrázků. Celý systém může být použit s mikroskopy od Inspectis, například INSPECTIS FHD nebo UHD (4K).

Celá zpráva zde

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik