česky english Vítejte, dnes je úterý 06. červen 2023

Standard IPC-7093A pro implementaci BTC součástek (Bottom Termination Components) na DPS

17.02. 2021 | Výroba - novinky
Autor: Milan Klauz
obr1.png

Organizace IPC uvolnila dlouho očekávanou revizi A standardu IPC-7093A, Design and Assembly Process Implementation for Bottom Termination Components (BTCs).

Revize A představuje kompletně přepracovaný standard IPC-7093, který je návodem na implementování BTC součástek na desce plošných spojů a zaměřuje se na návrh, materiály, osazování, inspekci, opravy, posouzení kvality a spolehlivosti. Formou krok-za-krokem podává postupy při návrhu a zahrnutí BTC součástek na desku.

Tento standard je ideální pomocník pro každého, kdo má co do činění s BTA součástkami a jejich integraci na desku plošných spojů. Je určen pro vývojáře, návrháře desek i manažery, kteří jsou zodpovědní za návrh desky a procesy osazování, inspekci a opravy.

SMT součástky označované jako BTC (Bottom Termination Components) nemají vývody do stran, ale přímo pod pouzdrem. Jsou dodávané v pouzdrech typu QFN, DFN, SON, LGA, MLP, atd. Na rozdíl od BGA, které mají pod sebou kuličky, mají BTC na spodní straně pouze metalizované plošky nebo pájecí plošky. Právě pro své neobvyklé uspořádání vývodů je potřeba dodržet řadu doporučení pro práci s nimi - viz tento standard.

Nákup standardu IPC-7093A je možný na IPC Online Store.

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik