česky english Vítejte, dnes je středa 06. červenec 2022

Jednodeskový počítač UPS-P4-A10-08128 firmy AAEON

16.12. 2019 | Vývoj - články
Autor: TME
01.png

Jednodeskové počítače firmy AAEON (včetně UPS-P4-A10-08128) jsou nezbytným prvkem aplikací vyžadujících účinné a kompaktní zařízení s architekturou x86 jiné než průmyslový počítač.

Oblast použití:

Jednotka UPS-P4-A10-08128 si dobře vede v pokročilých systémech, všude tam, kde je potřebný velký výpočetní výkon nabízený zařízením s nevelkými rozměry. Takové nároky jsou stále častěji vyžadovány aplikacemi ze segmentu průmyslové automatizace. Rovněž zařízení Internetu věcí (IoT), která nejsou koncovými uzly, jako např. řídící tok dat a zajišťující jejich konverzi síťové brány (gateway), se stavějí s využitím jednodeskových počítačů. Počítač UPS-P4-A10-08128 (Up Square, UP2) se v této roli dobře osvědčí. Další oblastí jeho použití se stávají aplikace spojené s analýzou a zpracováním obrazu v reálném čase. Jednodeskový počítač UP2 může spolupracovat s kartou mPCI-e, obsahující obvod, který je prvkem neuronové sítě (např. grafický procesor Intel® Movidius® MyriadTM). V takové situaci jeho výpočetní výkon značně roste a umožňuje analýzu a zpracování dat bezprostředně v okrajových uzlech sítě (edge computing). Díky tomu se zkracuje doba zpracování a náklady spojené s přenosem dat a obsluhou a pronájmem výpočetních center jsou minimalizovány. Tak se jednodeskový počítač stává klíčovou částí systému detekce předmětů (např. výrobků určité značky v prodejním automatu nebo registračních značek aut vjíždějících na hlídané parkoviště), identifikace osob (např. pohlaví a věku osob navštěvujících obchod v dané denní době). Konečně se pak může stát řídicí jednotkou v autonomním vozidle, kde analyzuje a zpracovává obraz z kamer. Počet použití je omezen pouze nápaditostí konstruktéra.

Jednodeskové počítače se často používají v malosériové výrobě, tam, kde je požadováno zkrácení doby vývoje do okamžiku uvedení výrobku na trh. Díky podpoře operačních systémů Linux a Windows se tvorba elektronických zařízení stává snazší pro programátory, kteří mají k dispozici velký počet knihoven a ovladačů přítomných v samotném operačním systému, nemusejí se nořit do problematiky hardwarové vrstvy zařízení.

Přednosti

Důležitou předností jednodeskového počítače jsou jeho nevelké rozměry, což se projeví ve velikosti koncového zařízení.

Počítač UPS-P4-A10-08128 pracuje v širokém rozsahu teplot a permanentní a operační paměti v podobě integrovaných obvodů jsou odolné vůči otřesům a vibracím.

Důležitou předností je rovněž nevelký příkon. To se projeví nejen v menších nárocích na energii, ale také v delší životnosti a spolehlivosti.

Díky interfejsům instalovaným na plošném spoji je možná výměna dat s externími zařízeními.

Jednodeskový počítač UPS-P4-A10-08128 firmy AAEON bude dostupný minimálně do roku 2024. Zařízení má certifikát CE/FCC Class A.

Technické parametry

  • čtyřjádrový procesor x86-64 Intel® Pentium™ N4200 s taktováním 2,5 GHz,
  • grafická karta Intel® Gen 9 HD s podporou kódování videa ve formátech HEVC4, H.264, VP8, s rozlišením 4K,
  • vestavěných 8 GB paměti RAM a 128 GB paměti Flash,
  • vestavěný obvod Altera MAX10 FPGA,
  • napájení DC 5V@6A,
  • pracovní teplota 0-60 °C,
  • hmotnost 0,26 kg,
  • rozměry 85,6x90 mm,

Obsluhované interfejsy a druhy konektorů

UP2 obsluhuje komunikační interfejsy:

Je vybaven rozšiřujícím 40pinovým konektorem (kompatibilní s Raspberry PI), DP 1.2, HDMI 1.4, RJ45 magneticky stíněné x2, SATA, USB A x3, USB B micro a mPCI-e.

tme-1

Více informací najdete na webu TME.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik