česky english Vítejte, dnes je neděle 29. leden 2023

EVE představil ZeBu-Blade2

DPS 2/2012 | Vývoj - články
Autor: Redakce

Firma EVE představila svou hardwarovou platformu ZeBu-Blade2 – prvního člena rodiny emulátorů ZeBu s obvody programovatelných hradlových polí (FPGA) Xilinx Virtex6-LX760. Tento první emulátor technologie 40nm obvodů ASIC snižuje náklady a čas vývoje na minimum, ale přitom nabízí bezkonkurenční rychlost integrace hardware a software. Konstrukčním týmům se tak do rukou dostává rychlý vývojový nástroj s nejlepší hardwarovou a softwarovou integrací ve své třídě, dostupný za atraktivní cenu.

„ZeBu-Blade2 „řeže“ náklady i čas potřebný pro vývoj jako ostrý nůž,“ říká Lauro Rizzatti, generální ředitel a viceprezident pro marketing EVE-USA a dodává, že efektivně řeší základní potřeby návrhářů při rychlé emulaci dané funkce až do frekvence 40 MHz. „Zebu-Blade2 také, ve srovnání s konkurenčními řešeními, nabízí ty nejnižší náklady na vývoj, snadné použití a nízké náklady na infrastrukturu s možností provedení více návrhových iterací za jediný den.“

ZeBu-Blade2 je dostupný ve dvou verzích – buď s pěti nebo až devíti FPGA LX760 s návrhovou kapacitou 18 nebo 32 milionů ASIC hradel. Nasazen může být ve spolupráci s jazykem pro popis hardware (HDL), C, C + +, nebo na základě SystemC úrovňových cyklů a transakcí. Zároveň umožňuje emulaci syntetizovatelného testbenche a emulace v cílové aplikaci (ICE). ZeBu-Blade2 podporuje snadnou konfiguraci, rychlou kompilaci a ověření aplikace v daném systému jak v případě transakčního emulátoru, tak i ICE.

ZeBu-Blade2 podporuje kompletní sadu ladicích funkcí, včetně tří typů emulačních sond – statické, dynamické a flexibilní – pro optimální analýzu, rychlé generování libovolných průběhů, interaktivní čtení a zápis z operační paměti a čtení/změnu/přesun jakéhokoliv registru. Celý blok návrhu může být také jednoduše vyhozen a přepsán během pouhých několika vteřin. Uložení a následné obnovení aplikace je podpořeno a monitorováno díky rychlému transakčnímu rozhraní ZeBu-Blade2. Je-li emulovaná aplikace řízena systémem z cílového hardware pomocí rozhraní ZeBu-Blade2 Direct-ICE, které obsahuje 600 nemultiplexovaných a napěťově konfigurovatelných I/O pinů, lze i při plné rychlosti ladění využít implementovaný logický analyzátor. Pomocí kteréhokoliv registru nebo libovolného signálu v aplikaci lze vytvořit statickou a libovolně programovatelnou funkci triggeru.

Stejně jako v celé rodině produktů ZeBu, existuje i v případě ZeBu-Blade2 katalog velkého množství ověřených modelů VIP (verification intellectual property), rychlých hardwarových implementací standardních protokolů a adaptérů s podporou rychlého přenosu. Implementace libovolného protokolu může být snadno vytvořena přes unikátní systém Verilog kompilátoru EVE ZEMI-3 se standardem DPI-C, kompatibilním s SCEMI 2.0.

ZeBu-Blade2 je dostupný ve dvou konfiguracích: platformy pro vývoj hardwaru (HDP) a platformy pro vývoj software (SDP) s tím, že i zde je možné přejít na ladění návrhu hardware bez potřeby pořizování dalšího embedded software, tedy za polovinu ceny.

O společnosti EVE:

Firma EVE je dnes světovou jedničkou v oblasti ověřovacích řešení pro vývoj hardwarových a softwarových aplikací, které nabízejí rychlou výměnu dat na bázi spolupráce a přímé emulace v dané aplikaci, s instalací pěti ze šesti hlavních výrobců polovodičových součástek. Produkty EVE pomáhají celkově zkrátit proces návrhu a ladění složitých integrovaných obvodů a návrhů elektronických systémů. K dispozici je možnost integrace s transakčními nástroji na úrovni ESL a softwarových debuggerů, systémů pro cílové zařízení, stejně jako Verilog, SystemVerilog a VHDL simulátoru. Více informací o tomto produktu a firmě Eve lze nalézt na stránce http://www.eve-team.com.

Literatura

EVE Unveils ZeBu-Blade2 Hardware-Assisted Verification Platform

 

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik