česky english Vítejte, dnes je neděle 17. únor 2019

Se smíšenými signály si to rozdají nové CMIC. Na ploše 2x3 mm

12.02. 2018 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ať se již jako vývojáři pohybujeme ve světě nositelné elektroniky, chytrých budov nebo např. výpočetní techniky, včetně jejich periférií, práci se smíšenými signály se podle všeho nevyhneme. A není k tomu ani žádný důvod, zvláště když si celý návrh dokážeme zjednodušit novými konfigurovatelnými obvody, které právě představuje společnost Dialog Semiconductor.

Jejich předností bude hned několik, zejména pak bohatá výbava neomezující se díky analogovým komparátorům nebo např. napěťovým referencím pouze na číslicovou techniku, s tím spojená možnost vlastního programování, samozřejmě důraz na minimální proudovou spotřebu a v neposlední řadě též rozměry. Vždyť pouzdra typu STQFN s dvaceti vývody zde mohou měřit pouhých 2 x 3 x 0,55 mm.

Výrobce používá chráněné označení GreenPAK™, své miniatury označuje jako SLG46824 a SLG46826, v předběžné „preliminary“ dokumentaci pak pojmenovává jako „GreenPAK Programmable Mixed Signal Matrix with In System Programmability“ a kromě zkratky NVM pro non-volatilní paměť užívá přinejmenším ještě jednu: CMIC. Budeme tím rozumět „Configurable Mixed-signal IC“.

SLG46824

Dvojice nových CMIC k programování jako první využije sériového rozhraní I2C a pomůže tak zefektivnit celý vývojový proces, zjednodušit úpravy konkrétního návrhu nebo např. přidat nové funkce – třeba až na výrobní lince. Paměť NVM je zde předurčena pro tisíc cyklů mazání / zápisu. A v případě modelů SLG46826 si navíc poradíme i se záložní konfigurací, kontrolními součty nebo např. sériovým číslem.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik