česky english Vítejte, dnes je úterý 26. březen 2019

Začínáme s 32bitovými MCU RX od Renesas a deskami pod 30 dolarů

12.03. 2018 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Renesas představili trojici nových vývojových desek vyhrazených skupině mikrokontrolérů RX65N, RX130 a RX231. „Target Boards“ vychází na méně než 30 dolarů a vývojářům pomohou při návrhu domácích spotřebičů, v oblasti automatizace budov, průmyslové automatizace nebo řady dalších vestavných systémů s podporou dotykového ovládání, které budou těžit z nabídky rodiny 32bitových MCU RX.

Zhodnocení možností, stavbě prototypu nebo i samotnému vývoji by neměla stát v cestě přemrštěná cena. Každá sada kromě toho přichází s nástoji pro ladění, takže se obejdeme bez dalších investic, a užitečné bude také rozhraní s vrtanými otvory umožňující získat přístup ke všem signálovým pinům MCU a snadno je propojit např. s nepájivým polem.

Vývojové desky však budou specifické zejména svým řešením, kdy pro veškeré varianty mikrokontrolérů opakovaně využijí stejné desky plošných spojů. Vzhledem k tomu, že každý člen rodiny MCU RX od Renesas využívá společné rozvržení pinů, dokážeme napříč skupinami, a za předpokladu stejného pouzdra, snadno přejít z jedné verze na druhou. V případě našich desek přitom uvažujeme pouzdření typu LQFP se stovkou vývodů.

renesas-rx

Desky pamatují na vše potřebné, od vlastních schémat s rozpiskou součástek až po ukázkové zdrojové kódy, uživatelský manuál nebo např. aplikační poznámky. A nejen to. V Renesas slibují, že se již brzy dočkáme i dalších desek s nimiž pokryjeme kompletní nabídku RX, tzn. od nízkopříkonové řady RX100 až po špičkové RX700. Více na www.renesas.com/rxtb.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik