česky english Vítejte, dnes je pátek 24. květen 2019

Síťové napájení pro IoT? 400V měniči stačí jedno SOT25

06.08. 2018 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Pokud do své aplikace navrhujete jednoduchý síťový zdroj napájení a hledáte pro něj vhodný vysokonapěťový snižující měnič, mohlo by se hodit nové nízkopříkonové řešení od společnosti Diodes.

Obvody AL17050 si na svém vstupu poradí s napětím od 20 V až do 0,4 kV, k jednoduchosti přispívá rovněž vestavěný výkonový MOSFET pracující až do 500 V a starosti si nemusíme dělat ani o vlastní spotřebu v režimu standby, která zde dosahuje na typických 100 μA. Z pohledu výstupní zatížitelnosti pak pro napětí 3,3 V nebo též 5 V uvažujeme průtoky až do 60 mA. Napájení pro zařízení s MCU a bezdrátovým rozhraním BLE nebo např. Zigbee nemusí být komplikované, zvláště když se obejdeme bez požadavku na oddělení.

Výrobce své řešení označuje jako univerzální, při výrobě přesného konstantního napětí (CV) se obejde bez optočlenů a okolo prvků pouzdřených na způsob SOT25 doporučuje použít pouze několik dalších vnějších součástek – viz příklad zapojení z dokumentace. Součástka se s ohledem na vykazovanou účinnost dokáže automaticky přizpůsobit menším zátěžím a nezapomíná ani na celou řadu nezbytných ochran.

AL17050

Více informací k jednoduchým návrhům síťových zdrojů s 5vývodovými obvody AL17050 najdete přímo na stránkách výrobce (celá zpráva). 

(robenek)@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik