česky english Vítejte, dnes je úterý 18. červen 2019

Mnoho cívek škodí rozměrům. Díky SIMO stačí jedna

07.01. 2019 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Může to být nositelná elektronika, ale také nejrůznější senzory či systémy provozované v rámci chytré domácnosti. Ve věku internetu věcí se prostě velká zařízení nenosí a nadbytečné proudové odběry s hmatatelnými tepelnými ztrátami už teprve ne – zvláště když technika bývá stále častěji v přímém kontaktu např. s pokožkou.

Samotné bateriové napájení je sice nutnou, nikoli však postačující podmínkou. Celý systém totiž potřebujeme mít pod kontrolou, nejlépe s vhodnými obvody pro řízení napájení, tzv. PMIC (power-management integrated circuit). Ve společnosti Maxim zde ale používají ještě jednu zkratku, konkrétně pro architekturu SIMO (Single-Inductor, Multiple-Output) odkazující na větší počet nezávislých stejnosměrných výstupů spínaného zdroje a přesto stále jednu indukčnost, která vše obslouží. Na počtu novinek se schopností snižovat rozměry řešení až na polovinu však výrobce nešetří a v prosinci představil celou šestici dalších prvků s označením MAX17270, MAX77278, MAX77640 / MAX77641 a MAX77680 / MAX77681.

MAX17270

Obvody mohou být docela jednoduché, třeba jako na obrázku, ale stejně tak i s vyšší mírou integrace, kdy pamatují např. na buzení LED či nabíjení akumulátoru. Více v celé zprávě, kde rovněž naleznete odkazy na jednotlivé PMIC.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik