česky english Vítejte, dnes je sobota 29. leden 2022

Cesta k čistému zdroji nevede jen přes LDO

02.11. 2020 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

V zapojeních citlivých na rušení lze nyní dosahovat vysoké míry účinnosti díky novým snižujícím měničům od společnosti Texas Instruments, prvním svého druhu, které výrobce představil v říjnu. Integrované obvody TPS62912 a TPS62913 zatížitelné 2, resp. 3 A nabídnou v kmitočtovém rozsahu od 100 Hz do 100 kHz nízkou úroveň rušení 20 µVrms nebo také minimální zvlnění výstupního napětí popsané 10 µVrms. V praxi tak bude možné z návrhu vyřadit jeden, nebo i více lineárních stabilizátorů a snižovat přitom výkonové ztráty.

V celé řadě precizních systémů z oblasti měření a testování, lékařské elektroniky, letectví či bezdrátových aplikací totiž rušení zdroje představuje zásadní problém. Klasická architektura napájecího zdroje pak zahrnuje DC/DC měnič, nízkošumový lineární stabilizátor, třeba jako je TPS7A52, TPS7A53 nebo TPS7A54, a také externí filtraci. Obě novinky každopádně přichází s vlastní podporou takto osazovaných feritových prvků volitelného LC filtru druhého stupně, takže je možné omezovat zvlnění výstupního napětí zhruba o 30 dB.

ti-power

Podrobněji v celé zprávě Industry's first low-noise buck converters with integrated ferrite-bead compensation simplify high-precision designs.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik