česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 11. srpen 2022

Velikost zdroje snižujte vhodnou kombinací kapacit

16.11. 2020 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

O rozměrech elektronických systémů často hovoříme právě v souvislosti s nositelnou elektronikou. Výjimkou však nebudou ani aplikace zahrnující nabíjení chytrých telefonů, elektrické spotřebiče, ruční nářadí, osvětlení či techniku navrhovanou pro nasazení v automobilovém průmyslu.

Zde všude se totiž bude pracovat s napájecími zdroji a jejich AC/DC měniči, které mohou být nyní výrazně menší. Podepisují se totiž pod nimi nové integrované obvody MinE-CAP z dílny Power Integrations v pouzdrech typu MinSOP-16A zapojené v tandemu s dalším prvkem z rodiny InnoSwitch™ od stejného výrobce.

Hlavní překážku „štíhlého“ řešení zde tvoří mj. objemné vstupní kapacity. V PI proto vsadili na kombinaci malého kondenzátoru s vyšším jmenovitým napětím, obvykle 400 V, doplněným jinou kapacitou, zpravidla na 160 V, zapojenou v sérii s obvodem MinE-CAP, zatímco zásadní podíl zde máme, na rozdíl od klasických měničů s univerzálním vstupem, vyhrazen právě 160V kapacitě.

Mni-E-CAP

Více v celé říjnové zprávě Power Integrations’ New MinE-CAP IC Reduces Volume of AC-DC Converters by Up to 40% (fotografie: Business Wire).

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik