česky english Vítejte, dnes je sobota 29. leden 2022

Nové stupně SPS i kontroléry DMP v nabídce Renesas

23.11. 2020 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Renesas Electronics v říjnu představili patnáct nových digitálních – tedy konfigurovatelných softwarovou cestou – kontrolérů pro napájecí systémy využívající většího počtu stupňů a také šest chytře řešených výkonových stupňů, které tak mohou do zátěží dodávat od desíti ampér až po více než tisíc ampér.

S ohledem na infrastrukturu nezbytnou k fungování internetu věcí zde přitom cílovou skupinu aplikací tvoří moderní procesory CPU, hradlová pole FPGA či grafické jednotky GPU, příp. též speciální struktury ASIC nasazované v systémech umělé inteligence. V pořadí již druhá generace kontrolérů v rodinách obvodů ISL6822x, ISL6823x nebo RAA2282xx, a také stupně SPS (smart power stages) ISL993xx či RAA2213xx, aktuálně rozšiřují platformu výrobce na více než čtyřicet obvodů. Zároveň řeší stále náročnější otázky spojované s hustotou výkonu v serverech datových center, úložištích dat, optických přenosových systémech, u routerů, switchů a stejně tak i v případě bezdrátových technologií 5G.

RAA2213

Více v celé zprávě Renesas Releases 2nd Generation Digital Multiphase Controllers and Smart Power Stages for IoT Infrastructure Systems.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik