česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 11. srpen 2022

Nové měniče od ST jsou „tam nahoře“ jako doma

30.11. 2020 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Když hovoříme o měničích typu „Point-of-Load“, máme tím na mysli zdroje pracující přímo v místě zátěže. Zátěž přitom může mít nejrůznější podoby a pokud se nebudeme držet příliš „při zemi“, často se od ni natrvalo i odlepí. Jak vše spolehlivě napájet i v těch nejnáročnějších podmínkách nyní ukázala společnost STMicroelectronics. V listopadu totiž představila kompletní 7A DC/DC měnič takového typu s označením RHRPMPOL01 (QML-V).

Součástka s přívlastkem „rad-hard“ proto zahrnuje výkonové MOSFETy s kanálem typu N, bootstrap diodu a také řadu ochran pro případ podpětí, přepětí či nadlimitní teploty, včetně nastavitelné nadproudové pojistky – to vše v rámci kompaktního a zároveň hermeticky uzavřeného keramického pouzdra typu FLAT-28A (na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme psali též Proudová ochrana potlačí nárazy. V rozletu však neomezuje). Umožňuje jak synchronizaci, tak i sdílení proudu. Vstupní napětí v rozsahu od 3,0 V až do 12 V pak převádí na výstup, který lze nastavit již na 0,8 V.

qml-v

Více v celé zprávě STMicroelectronics Extends Space-Qualified Power Portfolio with Highly Integrated Configurable Point-of-Load Converter.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik