česky english Vítejte, dnes je středa 06. červenec 2022

Pamatujte na EMI. Ale také rozměry zdroje

10.05. 2021 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Elektromagnetické interference (EMI) patří k otázkám, které není v elektrotechnice radno podceňovat. Zvláště, když zde neustále roste zastoupení elektronických součástek, třeba u pokročilých asistenčních systémů řízení, v souvisejícím infotainmentu, automatizaci budov, letectví apod. Ve společnosti Texas Instruments na požadavek „čistého“ a zároveň ještě menšího spínaného zdroje napájení nedávno zareagovali s novou rodinou synchronně snižujících DC/DC kontrolérů.

Staví přitom na integrovaném aktivním filtru EMI, bloku AEF, společně s technologií DRSS (dual-random spread-spectrum). Obvody LM25149-Q1 a LM25149 budou proto schopné zmenšit plochu vnějšího filtru EMI na polovinu a ještě přitom napříč různými kmitočtovými pásmy omezit u zdroje napájení rušení šířené po vedení až o 55 dBµV.

Klasická cesta, jak vyhovět příslušným požadavkům, vede přes rostoucí velikosti externích a pasivně řešených filtrů, což ovšem zvyšuje celkové rozměry návrhu. S novinkami od TI však standardům nejen že vyhovíme, ale ještě si přitom můžeme polepšit, pokud jde o hustotu výkonu.

LM25149

Více informací najdete v celé zprávě Industry's first DC/DC controllers with an integrated active EMI filter enable engineers to achieve the smallest low-EMI power designs.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik