česky english Vítejte, dnes je úterý 06. červen 2023

2,9 ns a 220 A při buzení diod s novou deskou od EPC

24.05. 2021 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Efficient Power Conversion (EPC) nedávno oznámili dostupnost vývojové desky EPC9150 se kterou bude možné zhodnotit předpoklady 200V budiče pulzních laserových diod s vysokou proudovou zatížitelností. Smysl je prostý: v systémech stavějících na LIDARech, navržených za účelem vytváření trojrozměrných map, např. u autonomních vozidel, v rámci průmyslové robotiky či zabezpečovacích zařízení, bude totiž při detekování objektů vše záviset právě na rychlosti a přesnosti.

Nasazené FETy eGaN® EPC2034C se při buzení laserových diod, VCSEL či LED chlubí až desetinásobně vyšší rychlostí, budeme-li srovnávat s ekvivalentními, polem řízenými tranzistory, zatímco spotřebují pouze zlomek místa a pádné argumenty nabídnou i v otázce vlastní spotřeby, energie či ceny. Řečí čísel pak lze zajistit proudové špičky o velikosti až 220A, to vše při uvážení šířky pulzu pod 3 ns. Systémy založené na LIDARech proto „uvidí“ dále, rychleji a ještě lépe.

epc9150

Více informací najdete v celé zprávě Lidar Demonstration Board Drives Lasers with Currents up to 220 A with Under 3-ns Pulses using eGaN FETs.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik