česky english Vítejte, dnes je sobota 21. květen 2022

Nabijte to s novým čipsetem od Dialogu

12.07. 2021 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Návrh síťových adaptérů vhodných pro chytré telefony, tablety, notebooky, elektrické nářadí a řadu dalších přenosných zařízení nemusí být zase tak složitý. Ale nejen to, díky číslicově řešenému čipsetu s technologií ZVS (Zero Voltage Switching), který ve společnosti Dialog Semiconductor představili na sklonku června, mohou nyní vývojáři u svých zdrojů s vysokou hustotou výkonu uvažovat i více než sto wattů, zatímco v porovnání s klasickými přístupy ušetří až polovinu místa.

Jednoduše uchopitelné řešení ZVS RapidCharge™ zde zahrnuje prvky iW9801 a iW709. Číslicově navržená kompenzační smyčka pak ve spojitosti se sekundární stranou zajistí nejen potřebnou stabilitu, ale vyloučí i potřebu dodatečných součástek. Účinnost systému dosahuje až 94 %, zatímco spotřeba v režimu standby nepřekročí 20 mW. Samozřejmostí je též spousta nezbytných ochran, včetně podpory různých protokolů. Sytém počítá se spínacími kmitočty až 200 kHz, což se příznivě odráží na velikosti a váze transformátoru a také menších pasivních součástkách.

dialog-psu

Více informací najdete v celé zprávě Dialog Semiconductor Expands AC/DC Portfolio, Targeting High Power Density PSUs with Zero Voltage Switching Technology.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik