česky english Vítejte, dnes je pátek 03. prosinec 2021

Spínače Power vidí průchody nulou. Vybijí i kapacitu

16.08. 2021 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Chytré domácnosti a také jejich elektrické spotřebiče – zde všude se s výhodou uplatní nové spínací integrované obvody LinkSwitch™-TNZ, které pro potřeby zdrojů napájení nedávno představila společnost Power Integrations.

V kompaktním provedení pouzder typu SO-8C nabídnou jak samotnou konverzi napájení, tak též bezeztrátovou detekci průchodu nulou a volitelně pak i funkci vybíjení kapacity. Prvky bude možné využít u snižujících a snižujících – zvyšujících neizolovaných zdrojů dodávajících na svém výstupu proud o velikosti až 575 mA, zatímco v případě návrhů typu Flyback s galvanickým oddělením bude možné pro univerzální vstupy zatěžovat výstup až dvanácti watty.

Novinky zajistí přesný signál indikující u střídavého sinusového vstupu nulová napětí. Např. automatizační systémy takový signál využijí za účelem řízení spínanání tranzistorů nebo triaků s cílem minimalizovat výkonové namáhání a také nárazové proudy. Zmíněná funkce přitom systém zatěžuje méně než pěti miliwatty.

Více informací najdete v celé zprávě Power Integrations Incorporates Lossless Zero-Cross Detection and X-Capacitor Discharge into New LinkSwitch-TNZ Offline Switcher ICs (ilustrace: Business Wire).

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik