česky english Vítejte, dnes je pátek 03. prosinec 2021

HD videu v autech stačí i levné kabely či konektory

23.08. 2021 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost Renesas Electronics o prázdninách představila novou technologii navrženou do prostředí automobilového průmyslu, Automotive HD Link, zkráceně AHL. Výrobcům by měla umožnit práci s videem ve vysokém rozlišení a to navzdory levné kabeláži, stejně jako konektorům, které v současné době podporují zobrazování ve standardním rozlišení.

Z pohledu bezpečnostních systémů v automobilech a jejich funkcí pro rozpoznávání předmětů význam HD videa neustále roste. Renesas má přitom v oblasti systémů ADAS (Advanced Driver Assist Systems) určitě co říci a možnosti technologie AHL tak lze vhodně spojit s dalšími produkty od tohoto výrobce, jako jsou SoC R-Car, MCU RH850, obvody pro řízení napájení a také analogové součástky se kterými lze společně zajistit celou řadu bezpečnostních prvků v podstatě pro jakékoli vozidlo. Nový enkodér AHL a také příslušný dekodér zde přitom k přenosu videa využijí modulovaného analogového signálu, takže lze uvažovat 10x nižší přenosové rychlosti, než je zapotřebí v případě číslicového přístupu.

ahl (jpg)

Více informací najdete v celé zprávě New Renesas Solution For Automotive Cameras Enables High-Definition Video Using Low-Cost Cables and Connectors.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik