česky english Vítejte, dnes je pátek 03. prosinec 2021

S obrazem se pojí hlas. A také umělá inteligence

06.09. 2021 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnosti Renesas Electronics a Syntiant se v létě pochlubili společným vývojem hlasově ovládaného multimodálního řešení se schopnostmi umělé inteligence, které má s nízkými nároky na vlastní spotřebu podpořit bezkontaktní činnost systémů strojového vidění s AI zpracovávajících obraz, např. ve světě internetu věcí. Může se třeba jednat o samoobslužné pokladny, bezpečnostní kamery, systémy pro videokonference, ale také chytré domácí spotřebiče, jak jsou robotické vysavače.

V novém řešení se za účelem pokročilého zpracování hlasu a také obrazu vzájemně snoubí řada MPU RZ/V od Renesas a nízkopříkonový multimodální Neural Decision Processor™ Syntiant® NDP120. Společný výsledek pak dále zahrnuje i funkci „always-on“ se svižnou, hlasem spouštěnou aktivací při přechodu z pohotovostního režimu, takže bude možné rozpoznávat předměty, tváře a řešit i další úlohy spojené se systémy strojového vidění. Použití speciálního čipu pro rozpoznávání hlasu pak snižuje nejen spotřebu v režimu standby, ale zrychlí též i samotný vývoj. Software lze totiž připravit nezávisle na funkcích strojového vidění s AI.

syntian (jpg)

Více informací najdete v celé zprávě Renesas and Syntiant Develop Voice-Controlled Multimodal AI Solution Combining Advanced Vision and Voice Technologies.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik