česky english Vítejte, dnes je sobota 21. květen 2022

Chytrá měřidla napájí měniče od TI. A také superkapacity

27.12. 2021 | Aktuální zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Nabídka integrovaných obvodů od společnosti Texas Instruments se nedávno rozrostla o zvyšující měnič s podporou superkapacitorů, který odebírá proud Iq na úrovni 60 nA. Prvky TPS61094 zde budou zajišťovat napájení pro chytrá měřidla a uplatní se i v přenosných aplikacích nebo systémech využívajících sběru energie z okolního prostředí. Systém zde uvažuje vstupní napěťový rozsah od 0,7 až do 5,5 V.

Bude-li obvod TPS61094 pracovat ve snižujícím režimu a nabíjet superkapacitu, lze velikost nabíjecího proudu a koncové napětí definovat s využitím dvou vnějších rezistorů. Pro případ zvyšujícího módu součástky pak výstupní napětí opět nastavíme přes externí rezistor. Během automatického režimu buck či boost, je-li k dispozici vstupní napájení, struktura obsluhuje výstup, zatímco je schopna dále nabíjet záložní kondenzátor. Pokud však dojde k výpadku vstupního napájení, nebo jeho poklesu pod žádanou hodnotu výstupu, bude součástka využívat zvyšujícího módu a výstup stabilizovat s přispěním superkapacitoru. Zde také výrobce vykazuje výše zmíněný klidový odběr, který však může v případě vynuceného režimu bypass klesat ještě mnohem níže.

TPS61094 (jpg)

Více informací najdete v celé zprávě New buck/boost converter maintains industry's lowest IQ while integrating supercapacitor charging.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik